موضوعات مطالب
- عکس
- عشق، هستی،روزگار،کهکشان
- خوشبختی یعنی اینکه...
- اس ام اس و متن هایی بسیار زیبا برای تبریک ازدواج
- پنج راز زیبایی پوست
- خوشبختی یعنی اینکه...
- 18 تـوصیه هـمسرانـه بـرای آقـایان
- نگاه یک زن به مردها
- چنـد نکته کلیدی در کاهش جـوش صـورت
- سـخنان گرانبها از بـزرگان
- پروژه ای از چهره زنــان ایرانی در سالهای قدیم
- بـهترین مـواد غـذایی چـربی‌ سـوز
- نـه تـکنیک بـرای افـزایش و ایـجاد اعـتماد به نـفـس
- دوازده غـــذایی که پــوســـت شما را درخشان می‌کند
- چـگونه مـوهای با رشد زیـاد و سـریع داشـته بـاشیم؟
- آمــوزش حرکات آب کردن شکم : انیمیشن
- ایـن اشـتباهات نـابودکننده زنـدگی مـشترکند
- هــشت غذایی که نـباید برای صـبحانه خورد
- انـدر فــوایـد لـبخند زدن
- اگر هـمسرتان تکراری شده این ایـمیل رو حتما بـخوانی
- چـند سؤالی که درباره خال مـی پرسند
- رازهایی کـه چـشم پـزشکان به شما نـمی گویند
- کـاهـش سـرعـت پـیری
- تــصاویری جالب از لـحظه تـرسیدن انسان ها
- بــیست و سه دلیل مـهم برای سـیگار نـکشیدن
- خنده بازار -طنز
- مـاسك برای داشتن پـوستی روشن
- گـلواژه های مـاندگار از دیــدگاه بــزرگـان
- ۱۰ اصـل بـرای اینکه ذهـنی آرام داشـته بـاشید
- قابل تامل برای تمام متاهل ها و مجردها
- شـش نـشانه بیـماری که خـیلی ها دارند
- جذب شوهر
- نـکات مهم تـغذیه ای بـرای کودکان و دانـش آمـوزان
- پولدار شدن
- ثروتمند شدن
- سرعت کــامپیوتر
- تسـت خـودشناسی
- چــند قـدم تا گـوارشی بــهتر
- عکس کـودکان ناز در طـبیعت پـاییز طـلایی
- چرا برخی کـودکان از رفتن به مـدرسه مـی‌ترسند؟
- حرف های دومین ثروتمند جهان برای شما
- لیست دانشگاههای سراسری
- دانشگاه های ایران به همراه آدرس سایت و شماره تلفن
- دانشگاه تهران
برچسب‌ها
تیتر منو
کد منوی اضافه
آرشيو مطالب
پيوندهاي روزانه
آمار و امكانات

< Begin taktatools.com Whois Code >< End taktatools.com Whois code >
تبليغات
پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به اين وبلاگ خوش آمديد . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وبلاگ ياري رسانيد .
آنچه بايد يك مدير سايت بداند

آنچه بايد يك مدير سايت بداند

امروزه
صفحه اصلی

داشتن يك سايت اينترنتي كار چندان مشكلي نيست
. فقط كافيست مقداري پول بپردازيد و يك دومين ثبت كنيد. و متناسب با حجم مطالب خود مقداري فضا در دنياي مجازي اجاره كنيد. ولي داشتن يك سايت اينترنتي كه داراي بازديدكننده كافي باشد و بتواند بازديدكننده هاي قديمي خود را دوباره جذب كند كار ساده اي نيست. هر چه تعداد بازديد كننده سايت شما بيشتر باشد پتانسيل درآمدزايي آن هم بيشتر است. ولي چگونه مي توان بازديدكننده بيشتري داشت؟ در اين مقاله سعي مي كنيم اطلاعاتي را به افرادي كه مي خواهند يك سايت اينترنتي راه اندازي كنند ارائه كنيم به اين اميد كه مورد استفاده شما قرار گيرد.

 

هاست و دومين

قبل از هر چيزي بايد براي وب سايت خود يك نام دومين انتخاب كنيد مانند Yadbegir.com كه در آن Yadbegir  نام دومين و com. پسوند آن است بنابراين توجه كنيد كه هر چه نام دامنه شما ساده تر و روان تر باشد، مخطبان شما راحتتر شما را به ياد خواهند آورد. در مورد پسوند هم تجربه نشان داده كه پسوند com شناخته شده تر و باارزشتر است و پسوند هاي org, net و ... در رتبه هاي بعدي قرار مي گيرند.

اما هاست كه به معناي صاحبخانه است، همان سرور ميزبان شماست. كه سرعت، اعتبار و قابليت اطمينان آن بسيار مهم است يعني هر چيزي كه در وب سايت خود قرار مي دهيد روي هارد ديسك هاي اين سرور قرار مي گيرد بنابراين سرعت ترافيك و پهناي باند اينترنتي اين سرور در سرعت نمايش صفحات شما در وب تأثير گذار است. مثلاً اگر سرعت سرور متناسب با ترافيك سايتهايي كه ميزباني مي كند نباشد زمانيكه چندين سايت روي  اين سرور همزمان بازديدكنندگان بالايي داشته باشندسرعت سرور جوابگو نخواهد بود و صفحات به كندي نمايش داده مي شوند. مخصوصاً اگر وب سايت شما ديناميك باشد (يعني با زبانهاي تحت وب روي آن برنامه نويسي انجام شده باشد و هر صفحه در همان لحظه اي كه كاربر آنرا تقاضا مي كند در همان لحظه به صورت كدهاي HTML توليد مي شود.) حال اگر سرور بار زيادي را داشته باشد نمي تواند كار خود را به موقع انجام دهد.

 

پهناي باند

نكته ديگر كه اهميت زيادي دارد پيش بيني پهناي باند ماهيانه است. حجم اطلاعات رد و بدل شده  وب سايت شما در ماه را پهناي باند ماهيانه گويند. طبيعي است كه هرچه گرافيك هاي حجم بالا و حجم مطالب بيشتري در سايت خود براي عرضه به كاربران داشته باشيد و تعداد كاربران شما بيشتر باشد پهناي باند مصرفي شما هم بيشتر است توجه داشته باشيد كه بيشتر پولي كه براي مالكيت يك سايت مي پردازيد، مربوط به پهناي باند است براي درك بهتر مطلب يك مثال مي آوريم: فرض كنيد هر بازديدكننده وب سايت شما به طور متوسط 400 كيلو بايت پهناي باند مصرف مي كند(400 كيلو بايت اطلاعات دريافت مي كند يا به سايت شما ارسال ميكند) و هر روز 500 بازديد كننده داشته باشيد بنابراين پهناي باند مصرفي روزانه شما مي شود:

500*400كيلوبايت=20مگابايت 

و پهناي باند ماهيانه شما مي شود:

(ماههاي ميلادي 31 روزه هستند.) 20مگابايت*31=620مگابايت

حال اگر شما اين ميزان پهناي باند را پيش بيني نكرده باشيد در روزهاي آخر ماه ميلادي سايت شما مسدود مي شود مثلاً اگر 500 مگابايت پيش بيني كرده باشد بعد از رسيدن پهناي باند به 500 مگابايت وب سايت شما مسدود مي شود چون وب  سايت خود را ساليانه تمديد مي كنيد بهتر است پهناي باند مصرفي را براي يك سال پيش بيني كنيد.

 

طراحي

در طراحي وب سايت بايد دو عامل را  در نظر داشته بگيريد: 1ــ سادگي  2ــ جذابيت

سادگي وب سايت اگر رعايت نشود كاربران سردرگم مي شوند و به سادگي وب سايت شما را ترك مي كنند. در صفحات خود از گرافيك در جائيكه لازم است استفاده كنيد و البته بايد آنها را براي وب بهينه كنيد يعني حجم آن را تا حدي كه كيفيت آن قابل قبول است كاهش دهيد. استفاده بيش از حد ازتصاوير و ترفندهاي گرافيكي نه تنها سبب گيج شدن و عدم تمركز كاربر مي شود بلكه سبب ميشود صفحات شما به كندي نمايش داده شوند علاوه بر اينكه سبب افزايش مصرف پهناي باند ماهيانه هم مي شود و اين يعني هزينه بيشتر.

نكته ديگر لينك هايي است كه به صفحات ديگر وب سايت خود مي دهيد. سعي كنيد تمام اين لينك ها را در اينترنت خودتان يك بار چك كنيد. تا از كاركرد آنها مطمئن شويد هيچ چيز بدتر از لينكي كه به يك صفحه عوضي ختم مي شود نيست يا لينكي كه به هيچ جا ختم نمي شود البته اين مورد آخر سبب پايين آمدن رتبه سايت شما در google مي شود اين رتبه (page ranck) مي تواند از 0 تا 10 باشد كه بهترين عدد 10 است. هر چه رتبه شما درgoogle بعنوان بزرگترين موتور جستجوي جهان بالاتر باشد ترافيك (يا بازديد كننده) سايت شما بيشتر خواهد بود و ترافيك بالاتر به معني درآمد و موقيت بيشتر است. حتماً در بين تگ هاي tittle در كدهاي HTML صفحه تيتر مناسب با متن صفحه قرار دهيد تا گوگل بتواند به راحتي صفحه شما را پيدا كند توجه كنيد كه هر چه كلمات مرتبط با موضوع صفحه (كلمات كليدي يا key words) شما بيشتر باشد رتبه آن صفحه در نتايج جستجو بهتر خواهد بود. هيچ گاه سعي نكنيد گوگل را گول بزنيد چون آنرا تشخيص مي دهد و شما را جريمه مي كند و خواهيد  ديد  كه ترافيك وب سايتتان افت كرده است. اصل سادگي را در زمينه پيوند هاي داخلي سايت خود رعايت كنيد.

 

 

جذابيت وب سايت بيشتر به محتواي آن مربوط مي شود تا جذابيت ظاهري آن هر چند ظاهر شايسته نشانه اعتبار سايت شماست. براي اينكه بتوانيد ترافيك وب سايت خود راافزايش دهيد و اين روند را حفظ كنيد بايد محتوا يا خدمات مفيدي را مجاناً در اختيار كاربر قرار دهيد حتي ممكن است وب سايت شما فقط براي معرفي يك شركت باشد كه مثلاً  كار ساختماني انجام مي دهد. در اين وب سايت مي توانيد اطلاعات مفيد در مورد آخرين دستاوردهاي تكنولوژي در زمينه كاري خود ارائه دهيد. و وب سايتهاي مفيد در زمينه كاري خود را به مشتريان خود معرفي كنيد. بدين وسيله كاربراني خواهيد داشت كه به زمينه كاري شما علاقمندندو يا در اين زمينه فعاليت مي كنند. علاوه بر اين در مشتريان خود اين حس را القا مي كنيد كه در كار به اصول علمي و آخرين دستاوردها توجه داريد.

نگهداري و مديريت وب سايت

شايد فكر كنيد بعد از طراحي سايت و قرار دادن آن در اينترنت (Up load) كار تمام است ولي تازه كار شما شروع شده است. بايد مرتباً مطالب خود را به روز رساني (Up to date) نماييد و مطالب جديد اضافه كنيد و لينك هاي خود را هر از چند گاهي چك كنيد تا لينك مرده (لينكي كه به هيچ جا ختم نمي شود) نداشته باشيد. اگر اينكار را نكنيد بعد از مدتي لينك هاي مرده (dead link) در سايت شما زياد مي شود و اين تأثير منفي در رتبه بندي گوگل دارد. به علاوه سبب بي اعتمادي بازديدكنندگان مي شود. به مرور كه ترافيك سايت شما بيشتر مي شود ايميل هاي زيادي براي شما ارسال مي شود در اين ايميل ها انتقادات ارزشمندي يافت مي شود كه نبايد از آنها بي توجه بگذريد، چون زمانيكه كاربري نقصي را به شما گوشزد مي كند مطمئن باشيد اين نقص را افراد زيادي ديده اند ولي فقط يك نفر ممكن است به شما ايميل بزند و آن را بگويد. بنابراين اين انتقادات بسيار مهم هستند گاه بازديدكنندگان از شما كمك مي خواهند جواب دادن به سؤالات آنها در موفقيت وب سايت شما بسيار مؤثر است. كلاً بررسي ايميل ها به شما در تعيين خط مشي سايت كمك زيادي مي كند. بنابراين اين قسمت را جدي بگيريد.

 

كارديگري كه در گرداندن يك وب سايت اينترنتي بسيار مهم است. و اولين كاري است كه بايد انجام دهيد معرفي وب سايت خود به موتورهاي جستجو است. براي اين منظور بايد وب سايت خود را در گوگل ثبت كنيد. ولي هيچ ضمانتي براي اينكه اين موتور جستجوي  قدرتمند، شما را در ليست خود اضافه كند، وجود ندارد ولي وب سايتهايي هستند كه وب سايت شما را به صورت رايگان در فهرست خود اضافه  مي كنند. بنابراين بايد تا مدتها هر روز وب سايت خود را در اين گونه وب سايتها كه معمولاً به آنها open directory گفته مي شود ثبت كنيد. Yahoo يكي از اين دايركتوريهاست ولي اگر بخواهيد مجاناً سايت خود را در آن ثبت كنيد مدت زيادي طول مي كشد. بعد از اين كه وب سايت خود را در دايركتورري هاي مختلف ثبت كرديد. حدود 2 تا 6 ماه طول مي كشد، تا وب سايت شما به ليست google اضافه شود. و از اين جاست كه وب سايت شما در دنياي اينترنت اعتبار  پيدا مي كند. Yahoo بعد از گوگل بيشتر ترافيك را براي شماخواهد فرستاد علت آن فقط موفقيت ياهو و گوگل در اينترنت نيست بلكه علت اين است كه اين دو در بين ايرانيان از همه شناخته شده ترند. در انتها خدمتتان عرض كنم كه بازبيني و بهينه سازي  وب سايت يك فرآيند تمام نشدني است. خوب اين شما و اين دنياي اينترنت مبارزه آغاز شده است!


برچسب‌ها: آنچه بايد يك مدير سايت بداند

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در جمعه بیست و هفتم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
روش های تبلیغ موثر در اینترنت

 

 

امروزه اینترنت آنقدر در زندگی روزمره همه نفوذ کرده است که نمی توان از پتانسیل بالای کاربران آن غافل ماند کاربرانی که دیگر فقط نوجوان و جوان نیستند بلکه فعالین بازار و سرمایه گذارانی که سرمایه های کلانی هم در اختیار دارند را هم شامل می شوند افرادی که می توانند یک مشتری پر سود باشند از اینترنت برای کار های روزمره خود استفاده می کنند نسلی که در زمان تحصیل با اینترنت آشنا شد اکنون وارد بازار کار شده است و درصد قابل توجهی از سرمایه ها کشور را در دست دارد حال این افراد که می دانند اینترنت می تواند چه ابزار پر قدرتی باشد از آن به صورت روزمره استفاده می کنند وقتی که از آنها آخرین قیمت را می پرسید آنرا با اینترنت چک می کند و دیگر تلفن و موبایل آن وسیله ارتباطی مقتدر سابق نیستند. بلکه بازیگر جدید و پر قدرتی آمده که نه تنها کارا تر است بلکه جذابیت بیشتری هم دارد. امروزه متخصصین در هر رشته ای وقتی می خواهند یک منبع سریع برای پرسش خود بیابند اولین چیزی که به خاطرشان می رسد جستجو در گوگل است. دیگر اینترنت فقط وسیله سرگرمی و تفریح نیست بلکه بسیاری از مشاغل به آن وابسته اند و مرتب شغل های جدیدی ایجاد می شوند که به کمک اینترنت پا گرفته اند. در دنیای امروز برای هیچ کشوری پیشرفت علمی قابل توجه را بدون وجود اینترنت نمی توان متصور شد و به همین دلیل هم هست که سرعت اتصال به اینترنت در دانشگاه ها در اعتبار آنها یک فاکتور مثبت در نظر گرفته می شود. حال گرایش بیش از پیش نسل جدید به اینترنت را هم به آن اضافه کنید می بینید که مخاطبین اینترنت روز به روز در حال افزایشی چشمگیر هستند. بله و هر جا که مخاطب افزایش می باید طبیعتا بازار پر سود تبلیغات هم وارد میدان می شود بازاری که هنوز در ایران خیلی جدی گرفته نشده است ولی با توجه به مزایای آن و ارزانی فوق العاده اش بسیار جذاب است اما به دلیل اینکه بسیاری از افرادی که بدنبال تبلیغات هستند با نحوه تبلیغات در اینترنت خیلی آشنایی ندارند نمی توانند به آن اعتماد کنند آنها نمی دانند که باید با توجه به کسب و کار و موقعیت حرفه ای خود نوع و روش تبلیغات را مشخص نمایند و اگر اصولی ساده را رعایت نکنند از تبلیغات خود در اینترنت بازدهی کافی را بدست نمی آورند.

تبلیغات متنی در وب سایت ها

این روش بهترین روش برای کسانی است که یک وب سایت اینترنتی دارند و می خواهند رتبه آن را در گوگل ارتقا دهند و در عین حال ترافیکی هم به سمت وب سایت خود هدایت نمایند. در این روش در یک وب سایت پر بازدید و با رانکینگ متوسط و بالاتر یک لینک متنی قرار می گیرد این متن یا عنوان لینک بسیار مهم است. عبارت جذابی که برای عنوان لینک خود انتخاب می کنید در میزان کلیکی که صورت می گیرد بسیار موثر است هر چند این عبارت نباید گمراه کننده و دورغین باشد چون اعتبار شما را خدشه دار می کند. فراموش نکنید یکی از اهداف تبلیغات کسب اعتبار است پس آن را خراب نکنید.

تبلیغات متنی روشی ارزان برای تبلیغات است اما برای اینکه این روش در افزایش رانکینگ وب سایت شما موثر باشد باید به صورت طولانی مدت روی آن سرمایه گذاری نمایید. مثلا وقتی که مشتریان با بنده صحبت می کنند و راهنمایی می خواهند به آنها می گویم که این روش تبلیغات را حداقل سه ماهه انجام دهند و به کمتر از آن فکر نکنند. نکته دیگر اینکه در این روش نباید به یک وب سایت اینترنتی تکیه کنند بلکه باید در وب سایت های بیشتری لینک متنی داشته باشند و این کار را به مرور انجام دهند این واضح است که در الگوریتم های گوگل برای این گونه روش ها راهکارهایی قرار گیرد تا بدین روش یک وب سایت فقط با پول خرج کردن یا تقلب نتواند رانکینگ خود را بالا ببرد! و به همین دلیل است که نباید به یک باره در تعداد زیادی وب سایت لینک متنی قرار دهید. اگر شما به یک باره در 100 وب سایت تبلیغات متنی قرار دهید مطمئن باشید نتیجه خوبی نخواهید گرفت بلکه باید ابتدا در چند وب سایت با رانکینگ مناسب تبلیغات متنی سفارش دهید آنهم به صورت طولانی مدت و سپس به مرور تعداد این وب سایت ها را بالا ببرید.

 

تبلیغات گرافیکی و بنری در وب سایت ها

این روش می تواند بسیار سود آور باشد اگر با سیاست درستی انجام شود. اولین نکته در این نوع تبلیغ این است که روی چه وب سایتی تبلیغ می کنید مخاطبان چنین وب سایتی که هستند؟ مشتری هدف شما کیست؟ چه درصدی از مشتری هدف شما مخاطب این نوع تبلیغات است؟ هر بار که خواستید یک وب سایت اینترنتی را برای محل تبلیغات خود انتخاب نمایید با پرسیدن این سوال ها از خود می توانید بهتر و عاقلانه تر تصمیم بگیرید شما برای تبلیغات هزینه می کنید که سود ببرید پس باید با چشم باز وب سایت مناسبی برای تبلیغات خود پیدا کنید.

دیگر محل نمایش تبلیغات شما در صفحه است که بسیار مهم است. هر چه لوگوی تبلیغاتی شما بیشتر در دید باشد شانس تاثیر گذاری آن بیشتر است بنابراین سعی کنید محل مناسبی را برای نمایش لوگوی تبلیغاتی خود انتخاب نمایید.

طراحی لوگو بر تاثیر گذاری آن بسیار موثر است لوگوی شما باید به وضوح پیام شما را بیان کند، کسب و کار شما را معرفی کند و قابلیت به خاطر سپردن بالا داشته باشد. طراحی لوگو نه تنها کاری هنری است بلکه باید اصول روانشناسی هم در آن رعایت شود حتی رنگ هایی که در طراحی لوگو انتخاب می شوند باید یا کسب و کار شما همخوانی داشته باشند. باید آنقدر جذابیت داشته باشد که توجه بازدید کننده را به خود معطوف کند و او را به کلیک کردن روی آن قانع کند.  همان طور که در تبلیغات متنی هم ذکر شد در لوگوی خود نباید سعی کنید بیننده را گول بزنید سعی کنید با اعتبار بالا عمل کنید نباید در برابر مشتری طوری رفتار کنید که کلاهبرداران عمل می کنند. این کار افراد بی تجربه است.

 

آگهی اینترنتی

یکی از بهترین و ارزان ترین روش های تبلیغات در اینترنت است. این روش برای کسانیکه دارای وب سایت نیستند و می خواهند در اینترنت تبلیغات کنند بسیار مناسب است آنها می توانند شماره های تماس آدرس محل کسب و ایمیل خود را همراه با اطلاعات مناسب در این آگهی ارائه نمایند تا مشتریان بتوانند به سادگی آنها را پیدا کنند.

 برای اینکه آگهی اینترنتی شما بیشترین تاثیر را داشته باشد نباید مدت دار باشد یا حداقل طولانی مدت باشد گاه یک صفحه آگهی بعد از سه ماه در گوگل گل می کند و حتی ممکن است این زمان  یک سال طول بکشد. بنابراین مدت نمایش تبلیغات بسیار مهم است و هر چه این زمان طولانی تر باشد بهتر است به همین دلیل هم ما در این وب سایت آگهی را به صورت مادام العمر هم قرار می دهیم تا برای سفارش دهنده آن تاثیر گذاری بلند مدت داشته باشد. گاه دوستان می پرسند مادام العمر یعنی تا کی پاسخ روشن تا زمانی که وب سایت فعال باشد.

 نکته دیگری که در این نوع تبلیغ مهم است وب سایتی است که انتخاب می کنید این وب سایت باید دارای رانکینگ خوبی در گوگل باشد هر چه وب سایتی که در آن آگهی می دهید رانکینگ بیشتری داشته باشد شانس نمایش آگهی بیشتر است.

متن و گرافیک هم بسیار مهم است سعی کنید در وب سایتی آگهی دهید که به شما اجازه قرار دادن تصاویر گرافیکی را می دهد تصاویر در تاثیرگذاری تبلیغات شما نقشی اساسی بازی می کند. همینطور متنی که در این آگهی قرار می دهید بسیار مهم است این متن نباید خیلی کوتاه باشد اگر متن شما حداقل 10 خط باشد بهتر است چون در رانکینگ این صفحه و در نتیجه نمایش آن تاثیر مثبت خواهد داشت. بنابراین وب سایتی را انتخاب نمایید که به شما اجازه دهد متن بیشتری در آگهی خود قرار دهید.

 

تبلیغات به صورت ایمیل

یکی دیگر از انواع تبلیغات اینترنتی تبلیغ کالا و خدمات به کمک ایمیل است. این روش می تواند بسیار کارساز باشد به شرطی که درست انجام شود.

برای تاثیر گذاری تبلیغات به این روش باید هر ایمیل به طور خاص برای فرد دریافت کننده ساخته شود این کار ساده ای نیست چون باید تعداد بسیار زیادی ایمیل بفرستید تا یک مشتری واقعی پیدا کنید. یعنی باید بازار هدف را پیدا کنید.

نحوه ساختن هر ایمیل هم در تاثیر گذاری آن بسیار مهم است اولین چیزی که در ایمیل جلب توجه می کند موضوع ایمیل است و فرد با توجه به آن تصمیم می گیرد که آیا آن را باز کند یا خیر. بنابراین باید موضوعی انتخاب نمایید که مشتری شما را ترغیب نماید برای این منظور باید خود را جای مشتری بگذارید و ببینید چه نیازی دارد چه مشکلی دارد که به دست شما حل می شود یا در یک کلام بهترین خدمتی را که به او می توانید ارائه دهید چیست؟ آن را در موضوع ایمیل مشخص نمایید.

در تله ایمیل های دسته جمعی نیفتید. شرکت های تبلیغاتی زیادی هستند که برای شما تعداد زیادی ایمیل می فرستند اما اینکه این ایمیل به دست که می رسد اصلا مشخص نیست آنها هیچگاه لیست ایمیل های خود را در اختیار شما قرار نمی دهند تا آنها را بررسی کنید. دیگر اینکه این شرکت ها یک متن و گرافیک و موضوع ایمیل مشترک برای همه می فرستند. و این کار دو مشکل دارد اول اینکه سیستم های تشخیص اسپم بسیار هوشمند شده اند و ایمیل های این چنینی را به سرعت تشخیص می دهند و آنها را راهی آشغال دانی ایمیل مشتری احتمالی شما می کنند. دوم اینکه چون ایمیل هایی به این شکل هر روز و به تعداد بالا برای همه ارسال می شود عملا کسی علاقه به خواندن چنین ایمیل هایی ندارد و همه به آنها به چشم یک مزاحم می نگرند که فقط قصد سود بردن از آنها را دارد. بنابراین بهتر است که سیستمی برای جمع آوری ایمیل ها مشتریان احتمالی خود داشته باشید و در قسمت موضوع ایمیل تا حد امکان نام شرکت یا شخصی که قرار است ایمیل را دریافت نماید ذکر کنید. ایمیل های تبلیغاتی را باید خود شما یا کارمند شما با نظارت شما تهیه کنند این ایمیل ها باید شبیه یک ایمیل یا یک پیشنهاد شخصی باشد به طوری که وقتی مشتری شما آنرا دریافت کند احساس کند این ایمیل مخصوص او و برای او ارسال شده است. و برای مشتریان هدف ارسال شود تا نتیجه بخش باشد.


برچسب‌ها: روش های تبلیغ موثر در اینترنت

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در جمعه بیست و هفتم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
دانلود نرم افزار رایگان


 

 FileHippo.com

روی عکس کلیک کنید دانلود نرم افزار رایگان

 


برچسب‌ها: دانلود نرم افزار رایگان, نرم افزار رایگان

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
زندگی نامه و داستانهای از کورش کبیر
بک اپر نود 32

Backuper nod 32

Download (951.06 KB) 

با استفاده از این نرم افزار میتوانید براحتی از فایل های آپدیت پشتیبان بگیرید

مزایا:
1- یروز رسانی آنتی ویروس خود پس از نصب مجدد ویندوز بدون نیاز به اتصال به اینترنت ( آپدیت آفلاین )
2- استفاده از نسخه پشتیبان بر روی سایر سیستم ها
3- كاملا كم حجم و قابل حمل بر روی فلاپی یا سایر دستگاه های ذخیره سازی

با استفاده از مزایای بالا دیگر مشكلی با تعویض ویندوز ندارید . زیرا با استفاده از این نرم افزار میتوانید به راحتی یك نسخه Backup از فایل های اپدیت نود32 تهیه كرده و پس از نصب مجدد ویندوز فایل هخای آپدیت را بازگردانی كرده و آنتی ویروس را بروز نماید.

نكته قابل توجه اینجاست كه شما میتوانید از فایل خروجی گرفته شده توسط نرم افزار backuper-Nod32 آنتی ویروس های نصب شده بر روی سایر سیستم ها را نیز آپدیت نمایید


نكته : این نسخه تنها برای نود 32 ورژن3 به بالا كارایی دارد

روش كار:

پشتیبان گیری
1- ابتدا از نصب بودن نود32 ورژن3 مطمئن شوید
2- بر روی ْbackuper-Nod32.exe كلیك كنید
2- در صفحه باز شده مسیر ذخیره سازی نسخه پشتیبان را بدهید ( مسیر پیش فرض برروی صفحه دسكتاپ میباشد)
4- با زدن گرینه Next نرم افزار به صورت اتوماتیك وارد عمل شده و در كمتر از 1 دقیقه نسخه پشتیبان را به فرمت EXE با مضمون آخرین تاریخ آپدیت نود 32 در مسیر تعین شده میسازد


بازگردانی فایل های آپدیت
1- ابتدا از نصب بودن نود32 ورژن3 مطمئن شوید
2- بر روی فایل خروجی گرفته شده توسط نرم افزار كلیك كنید و منتظر بمانید تا مراحل بازگردانی به اتمام برشد
3- برای جایگزینی فایل های آپدیت حتما سیستم خود را Restart نمایید

با توجه به درخواست فراوان كاربران نسخه full بكاپر نود32 رو براتون قرار دادم تا بتونید از تمامی نسخه های نود32 بكاپ تهیه كنید و با استفاده از بكاپ سیستم های دیگه رو هم آپدیت كنید

چند نكته :
1-این بكاپر همانند گذشته برای نسخه 2 و 3 بدون هیچ مشكلی كار میكنه و از بكاپ گرفته شده میتونید نسخه های 2 و 3 رو آپدیت كنید
2- برای استفاده از نسخه 4 چند نكته لازم هست
این نسخه به راحتی از نسخه 4 بكاپ تهیه میكنه اما برای برگردوندن بكاپ بر روی نسخه های 4 دیگه باید مراحل زیر رو طی كنید

برچسب‌ها: Backuper nod 32, نود 32

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
چگونه فایلهای مخفی را در ویندوز ۷ نمایش دهیم

چگونه فایلهای مخفی را در ویندوز ۷ نمایش دهیم

سیستم عامل ویندوز ۷ مانند اجداد خود ویندوز ویستا و xp ،به صورت پیش فرض فایلهای معینی را مخفی میکند.اینکار بیشتر برای محافظت کردن از فایلهای سیستمی و برنامه ای از کاربرانی است که ممکن است اقدام به حذف یا تغییر این فایلها کنند. چهار گزینه مخفی سازی مختلف در ویندوز ۷ وجود دارد:

فایلهای سیستم عاملی حفاظت شده ،فایلها و پوشه های با پرچم مخفی ، درایوهای مخفی ، پسوندهای فایل.

ویژگی فایل مخفی معمولا” کاربرانی را که به دنبال فایل یا پوشه های خاصی میگردند،گیج میکند.

چگونه فایلهای مخفی را در ویندوز ۷ نمایش دهیم

همه تنظیمات مربوط به پوشه ها و فایلهای مخفی در دیالوگ folder option  قابل پیکربندی است.

آسانترین راه دستیابی کلیک روی کنترل پنل در استارت منو است.

یک کلیک روی دسته appearance and personalization   یک لینک به فولدر آپشن نمایش میدهد ، جاییکه تنظیمات فایلها و پوشه های مخفی میتوانند پیکربندی شوند. گزینه دیگر این است که یک پنجره ویندوز اکسپلورر باز کنید ، روی لینک organize  در نوار ابزار کلیک کنید ، از آنجا روی گزینه folder and search  کلیک کنید .گزینه های فایلها و پوشه های مخفی روی برگه view  تحت عنوان advanced setting  پیدا میشوند.

چهار ورودی مرتبط در این منو اینها هستند :

 • فایلها و پوشه های مخفی
 • مخفی کردن درایوهای خالی در پوشه کامپیوتر
 • مخفی سازی پسوند برای انواع فایل شناخته شده
 • مخفی کردن پسوند برای فایلهای سیستم عاملی محافظت شده ( توصیه میشود)

فایلها و پوشه های مخفی

سیستم فایل NTFS که توسط ویندوز استفاده میشود از خصوصیات متعددی پشتیبانی میکند که میتوانند به فایلها نسبت داده شوند، از قبیل فقط خواندنی،رمزگذاری شده،فشرده شده و مخفی شده. فایلها و فولدر های مخفی فایلهای عادی ساده ای هستند با خاصیت مخفی. اگر تنظیمات فولدر آپشن اینگونه پیکربندی شده باشد ، ویندوز اکسپلولر فایلهای با خاصیت مخفی را به کاربران نمایش نخواهد داد، هرچند سیستم عامل و برنامه های کاربردی به این فایلها دسترسی عادی دارند.

تغییر تنظیم ویندوز اکسپلورر برای “نمایش فایلها ،پشه ها و درایوهای مخفی”  کاربران را قادر میسازد تا همه پوشه ها و فایلها ی مخفی را ببینند به استثنای فایلهای سیستم عاملی محافظت شده.

مخفی سازی فایلهای محافظت شده سیستم عاملی

فایلهای سیستم عامل فایلهایی هستند که با ویندوز ۷ نصب میشوند.این فایلها برای عملکرد سیستم ضروری هستند . کاربران ویندوز اغلب تنها هنگامیکه یک راهنمای تنظیم را دنبال میکنند که از آنها خواسته چنین فایلی را دستکاری کنند ، به ارتباط با این فایلها روی میاورند.

برداشتن علامت چک مارک از جعبه انتخابی تمام فایلهای سیستم عامل را در ویندوز اکسپلورر نمایش میدهد.اینکار توصیه نمیشود چراکه احتمال اینکه این فایلها به طور تصادفی توسط کاربر ویرایش یا پاک شوند را افزایش میدهد.

مخفی کردن پسوند فایلهای شناخته شده

ویندوز ۷ به طور پیش فرض پسوند نوع فایلهای شناخته شده را مخفی میکند.به این معنی که file.txt به صورت ساده “file“  نشان داده میشود، و application.exe به صورت ساده “application” نمایش داده میشود.این تنظیم اغلب گیج کننده است زیرا برخی اوقات تشخیص یک نوع فایل تنها از روی ایکون آن مشکل میشود.اغلب توصیه میشود همیشه پسوند فایل را نمایش دهید تا از این مشکلات دوری کنید و تشخیص فایلها را آسانتر کنید.

مخفی کردن درایوهای خالی در پوشه computer

درایو های خالی نظیر DVD درایوها خالی به طور پیش فرض در سیستم عامل ویندوز ۷ مخفی هستند.این یک ویژگی جالب توجه است که ممکن است باعث اشتباهاتی شود، مخصوصا” در pc های جدید.کاربرانی که DVD درایو خود را در my computer نمیبینند ممکن است فکر کنند آن درست نصب نشده است.کاربرانی که میخواهند همیشه همه درایوها را نمایش دهند میتوانند چک مارک گزینه مربوط به مخفی سازی درایوهای خالی را بردارند.

 

 

اگر با روش بالا حل نشد اینا امتحان کنید

پس چاره کار چیست ؟
با ما همراه باشید تا راه حل بهتر و ساده تری رو برایتان معرفی کنیم .


برای این کار می بایست از DOS و دستور Attrib کمک بگیرید .
پس ابتدا در کادر Run‌ عبارت cmd را تایپ کنید و بر روی OK کلیک کنید تا یک پنجره سیستم عامل DOS بازگشایی شود .
خوب فرض رو بر این می گیریم که قصد داریم تا تمامی فولدرهایی که در درایو D‌ مخفی شده اند را به حالت اولیه بازگردانیم .
پس ابتدا در پنجره DOS عبارت \:D را تایپ و سپس کلید Enter را بزنید تا وارد درایو D شوید .
حال عبارت فوق را تایپ کنید :

Attrib –h –s /d /s

»»‌ دقت داشته باشید بین Attrib و –h  و –s  حتما می بایست یک Space‌ یا بیشتر بزنید همچنین بین – و حروف  h و S فاصله خالی وجود ندارد .

و سپس کلید Enter   را بزنید .

سپس منتظر بمانید تا تمامی Folder های مخفی به حالت اولیه بازگردند . این کار بسته به تعداد Folder ها و فایلهای موجود در آن چند ثانیه یا چند دقیقه زمان خواهد برد.

همچنین اگر تنها قصد دارید تا Folder خاصی را به حالت اولیه بازگردانید می توانید با درج نام Folder ، محدوده عملیات را تنها به همان Folder خاص محدود کنید . به طور مثال اگر قصد داشته باشیم تا یک فولدر با نام shahvar را که در درایو D قرار دارد از حالت مخفی خارج کنیم شکل دستور به شکل زیر است :

Attrib –h –s /d /s shahvar

توضیح اینکه : دستور Attrib برای اختصاص دادن یا ندادن قابلیتهای سیستمی ، مخفی و آرشیو به فایلها در سیستم عامل DOS است . سوئیچ –h فایلها/فولدرها را از حالت hidden  و سوئیچ –s فالیها/فولدرها را از حالت سیستمی خارج می کند .
سوئیچ /d دامنه عملیات را به دایرکتوری ها و سوئیچ /s دامنه عملیات را به دایرکتوری های زیر شاخه اختصاص می دهد .


برچسب‌ها: چگونه فایلهای مخفی را در ویندوز ۷ نمایش دهیم

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
قلعه دزک

http://tucket66.orq.ir


برچسب‌ها: قلعه دزک, عکس قلعه دزک

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
گرامر انگلیسی

English grammar 

Your personal online English school.

 Learn English at Englishpage.comبرچسب‌ها: گرامر انگلیسی, آموزش زبان انگلیسی

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
List of ELT Sites and Weblogs Suggested

List of ELT Sites and Weblogs Suggested

1- www.nifl.gov/
2- www.osu.orst.edu/
3-www.sunburstmedia.com/
4-www.public.iastate.edu/
5- www.members.aol.com/
6- www.gsu.edu/
7- www.aitech.ac.jp/
8- www.eslcafe.com/
9-www.eleaston.com/
10-www.esl.about.com/
11- www.stir.ac.uk/
12- www.ameri-talk.com/
13- www.eudora.com/
14- www.countryschool.com/
15- www.tprstorytelling.com/
16- www.education-world.com/
17- www.aaronship.com/
18- www.falcon.jmu.edu/
19- www.stolaf.edu/
20- www.epals.com/
21- www.gsn.org/ or www.gsu.org/
22- www.acs.usalgary.ca/
23- www.ipl.org/
24- www.isomedia.com/
25- www.ilt.columbia.edu/
26- www.ira.org/
27- www.discoveryschool.com/
28- www.cal.org/
29- www.cde.ca.gov/
30- www.literacynet.org/
31- www.gseweb.harvard.edu/
32- www.kyoto-su.ac.jp/
33- www.graphic.org/
34- www.sdcoe12.ca.us/
35- www.ncrel.org/
36-www.wm.edu/
37- www.icdweb.cc.purdue.edu/
38- www.owl.english.purdue/edu/
39- www.actfl.org/
40- www.curriculum.calstatela..edu/
41- www.tesol.org/
42- www.siu.edu/
43- www.e.usia.gov/
44- www.nsee.org/
45- www.nabe.org/
46- www.ncbe.gwu.edu/
47- www.imirinet.ussb.edu/
48- www.coe.tany.edu/
49- www.academicinnovations.com/
50- www.gsu.edu/
51- www.iatefl.org/
52- www.aaal.org/
53- www.brad.ac.uk/
54- www.nafsa.org/
55- www.lsadc.org/
56- www.reading.org/
57- www.ncte..org/
58- www.ascd.org/
59- www.uk.cambridge.org/
60- http://di-www.army.mil/
61- www.oup.co.uk/
62- www3.oup.co.uk/
63- www.elsevier.com/
64- www.exchanges.state.gov/
65- www.eslmag.com/
66- www.humnetucla.edu/
67- www.blackwellpublishers.co.uk/
68- www.arnoldpublishers.com/
69- www.heinemann.com/
70- www.thomsonlearning.com/
71- www.heinle.com/
72- www.hmco.com/
73- www.josseybass.com/
74- www.mheducation.com/
75- www.erlbaum.com/
76- www.mcgraw-hill.com/
77-www.multilingualmatters.com/
78- www.ntcschool.com/
79-www.oup.uk/
80- www.longman-elt.com/
81- www.press.umich.edu/
82- www.altaesl.com/
83- www.delta-systems.com/
84- www.cilt.org.uk/
85- www.oise.utoronto.ca/
86- www.nceltr.mq.edu.au/
87- http://www.educationworld.com/maillist.shtml.
88- www.englishpage.com
89- www.englishpage.com
90- www.LearnWordlist.com
91- www.englishclub.com
92- www.ESLimages.com
93- www.Britishcouncil
94- www.english-zone.com
95- www.learn4good.com
96- www.readingA-Z.com
97- www.InternetTESLjournal.com
98- www.ESLbase.com
99- www.englishtips.org
100- http://afarzadi.blogfa.com
101- www.livemocha.com.

102-

http://www.wiibeez.com/website-search-engine-source-code.htm


برچسب‌ها: تافل, ایلس, اموزش زبان انگلیسی, آموزش گرامر کامل انگلیسی

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
هر سئوال که ممکن است هنگام کار با کامپیوتر با آن مواجه شوبد

 
 

مجموعه سوالات مهم کامپيوتری

از آنجا که دوستان زيادی درطول سالها سوالات بسياری در زمينه کامپيوتر نموده اند که جواب آنها معمولا در کتابهای آموزشی وجود ندارد.و نيز تعداد زيادی از اين سوالات را که خودم مواجه شدم آنها را در اينجا جواب داده ام اميد است برای طالبين علم مفيد باشد!!!!!!!!!!!!!!!

-1  سي دي فيلم من در كامپيوتر اجرا مي شود ولي در ويدئو سي دي نمي خواند چه كنم؟

ابتدا آن را در كامپيوتر كپي كنيد/ بعد از طريق برنامه نرو بصورت Make Video CD رايت كنيد. حالا براحتي در ويدئو سي دي ببينيد.

 

2- هرگاه به صفحه مانيتوردرايکس پی نگاه ميکنم صفحه حرکت دارد لذا چشمم درد می گيردچه کنم؟

روی صفحه دسکتاپ راست کليک کنيد/ انتخاب پروپرتيز/ از تب ستينگ گزينه ادونسد را انتخاب نموده از تب مانيتوردر بخش مانيتور ستينگ / سرعت را بالای 75 قراردهيد.حالا صفحه را مثل آينه ببينيد.

 

3- چه کنم تمام آيکنها وپوشه ها ومتنها بزرگ نمايش داده شوند با رزوليشن 1024در مانيتور 17 اينچ؟

 روی صفحه دسکتاپ راست کليک کنيد/ انتخاب پروپرتيز/ از تب ستينگ گزينه ادونسد را انتخاب نموده از تب جنرال در بخش ديس پلی سايز را بزرگتر قراردهيدو سيستم را ريست کنيد.

 

4- هروقت حرف ي رادروست كلمه تايپ مي كنم درسيستم ديگربه صورت حرف بزرگ ديده مي شود چگونه اين مشكل را رفع كنيم ؟

اگردرايكس پي تايپ كنيدبه اين مشكل بر مي خوريد براي رفع مشكل ابتدا كلمات را در ويندوز ام اي يا 98 تايپ كنيد حالا درايكس پي بدرستي ببينيد.

 

5- اگر آيکنهای کوچک کنار استارت پاک شد چه بايد کرد:

روی نوار تسکبار (نوار وظيفه) راست کليک کرده/ انتخاب toolbars/ گزينه Quick launch را انتخاب کنيد.

 

6- اگر آيکنی مثل مای کامپيوتر يا..از صفحه دسکتاپ حذف شد چه بايد کرد؟

برای اضافه کردن آن يا هر درايو يا برنامه ديگر به اين صفحه : ابتدا روی نوار وظيفه (تسکبار) راست کليک کرده / انتخاب toolbars /

 انتخاب new toolbar  / حالا هر برنامه را که مايليد با ماوس انتخاب کرده وبه طرف صفحه دسکتاپ بکشيد.

 

7- چگونه ميتونم يك پوشه بدون اسم ايجاد  كنم؟

براي اين منظور بر روي پوشه مورد نظر راست كليك كرده و از منوي باز شده ، گزينه Rename را انتخاب كنيد، سپس دكمه Alt را پايين نگه داريد و از قسمت اعداد صفحه كليد NumPad مقدار 0160 را تايپ كنيد وكليد  Alt را رها كرده و دكمه Enter را فشار دهيد تا يك آيكن بدون نام داشته باشيد

 

8- چگونه ميتونم بدون نرم افزاريك پوشه كاملا مخفي داشته باشم كه ديگران نتونند آشكارش كنند؟

 روي پوشه راراست كليك كنيد / پروپرتيز / انتخاب تب كاستومايز/ در چنج آيكن يك آيكن بدون شكل را انتخاب كنيد.اوكي

 

9- آيا ميشود روی سيستمی که کارت گرافيک On-Board دارد کارت غير On-Board نصب کرد؟

بله – ابتدا به ستاپ رفته کارت On-board  را غير فعال کنيد / بعد کارت جديد را نصب کنيد.

 

10-  کامپيوتر من هر بار با اتصال به اينترنت Restart  ميشود مشکل چيست؟

  ويروس بلاستر از طريق اينترنت وارد سيستمتان شد . در هنگام اضطرار جهت جلوگيری از ريستارت ساعت کامپيوترتان را تغيير دهيد ولکن حتما آنتی ويروس Picicilin 2004 را نصب کنيد

 

11-  نامه ای را با ورد تايپ ميکنم وقتی به کامپيوتر ديگری ميفرستم فونتهايش تغيير ميکند چه کنم؟

ميتونيد با نرم افزار PDF فايل ورد را تبديل به PDF کرده و با نصب نرم افزارAcrobat reader براحتی به همان صورت تايپ کرده درکامپيوتر ديگری آن را ببينيد.

 

12- چگونه ميشود به صورت نرم افزاری CD-Rom  را بازکرد؟

روی آخرين درايور راست کليک کرده / گزينه Eject را انتخاب کنيد سی دی رام باز ميشود.

 

13- فايلها يا دايرکتوريها چند صفت دارند؟

چهار صفت: 1- سيستمی که مربوط به سيستمهای عامل است. 2- مخفی 3- آشکار 4- آرشيو که برای علامت گزاری فايلها بکار می رود.

 

14- چگونه از سايتهای مورد علاقه يک پشتيبان بگيريم که با حذف ويندوز آنها پاک نشوند؟

ابتدا سايتهای مورد نظر را در تب Favorites اضافه کنيد

بعد اينترنت اکسپلورر را بازکرده / از تب فايل گزينه import and Export رابازکنيد/ انتخاب Next / بعد انتخاب Export favotites

بعد انتخاب مقصدی که خواستيد Favorites در آن قرار گيرد و در آخر ok

 

15-  سی دي های من سوخته يا ديگر نميخواند چه کار کنم؟

 نرم افزار Iso Buster را نصب کنيد و براحتی از سی دی خرابتان استفاده نماييد.

 

16- چه کار کنم که وسط برنامه با خاموش کردن کامپيوتر برنامه های باز از بين نرود؟

در ويندور ايکس پی  هنگام خاموش کردن کليد shift را پايين نگه داشته و با اشاره گر ماوس روی گزينه Stand by تيک کنيد.

چنانچه اين گزينه فعال نيست. وارد کنترل پنل شويد/ آيکن Power Option راباز کرده / تب Hibernateرا باز کنيد و Enableرا تيک کنيد

 بعد هم Ok وتمام حالا هر وقت که کامپيوتر را روشن کرديد همه پنجره های باز دوباره بازمی شوند.

 

17- من ويندوز ايكس پي را نصب كردم ولي Stand by  آن فعال نيست چه كنم؟

فقط اگر كارت گرافيك غير Onbord  داريد از  طريق راه انداز آن نصبش كنيد .

 

18- هر وقت کامپيوترم را روشن ميکنم بطور خودکار به اينترنت وصل می شود چه کنم اين عمل انجام نشود؟

به کنترل پانل وارد شويد / آيکن اينترنت آپشن راباز کنيد / تب Connections را باز کرده / در وسط صفحه Never dial a connection را تيک کنيد/ اوکی

 

19- در ويندوز وقتی درايوی را باز ميکنم ديگر توضيحات آن در سمت چپ ديده نمی شود چه بايد کرد؟

مای کامپيوتر را باز کنيد / فولدر آپشن را باز کنيد / ازتب جنرال در بخش Tasks   روی گزينه Show common tasks hn folder را تيک کنيد/ و اوکی

 

20- چگونه زبانه اشاره گر ماوس را به صورت لينک و دست در بياورم؟

مای کامپيوتر را باز کنيد / فولدر آپشن را باز کنيد / ازتب جنرال در بخشClick items as folder   روی گزينه  Single -Clickرا تيک کنيد/ و اوکی

 

21- هر وقت سی دی را داخل سی دی را  ميگذارم بطورخودکار باز ميشودچه كنم كه اين كار نشود؟

هنگام بالا آمدن سی دی کليد Shift  را به پايين فشار دهيد.

 

22- من دو ويندوز دارم چگونه يکی را بدلخواه پيش فرض قرار دهم؟

وارد کنترل پنل در ايکس پی شويد / آيکن سيستم را باز کنيد / تب Advaced را باز کرده در بخشStartup and recovery گزينه settings را تيک کرده ويندوز پيش فرض را انتخاب کنيد.

 

23- چگونه زمان بالا آمدن ويندوزدرايكس پي را کم کنم؟

وارد کنترل پنل در ايکس پی شويد / آيکن سيستم را باز کنيد / تب Advaced را باز کرده در بخشStartup and recovery گزينه settings را تيک کرده زمان را انتخاب کنيد.

 

24- آيا ميشود برنامه های باز ويندوز را خاموش کرد وپس از روشن کردن همان برنامه های باز نمايان شود؟

در ويندوز ايکس پی بله : هنگام خاموش کردن کليد Shift  را پايين نگه داشته / با ماوس روی Stand by تيک کنيد.

 

25- ويندوز ايکس پی من با هيچ يک از دکمه های Turn off و Stand by  و Restart کار نميکند و يکسره روشن است چه کنم؟

به کنترل پنل برويد و از آيکن Add/ rmove Programs  گزينه Add new programd را انتخاب کنيدو سی دی ويندوز را داخل سی دی رام قرار دهيد, و ادامه دهيد يا اگر اينترنت داريد

گزينه Update را انتخاب کنيد.

 

26- آيا می شود سی دی که پر نشده چندين بار رايت کرد؟

بله برای اين کار هنگام رايت انتهای سی دی را نبنديد. به اين صورت که درنرو درآخرين مرحله پس از تعيين سرعت رايت/ روی گزينه Allow files to be added later   تيک بزنيد.

 

27- چه کنم در هنگام تايپ وقتی کامپيوتر خاموش شد اطلاعاتم پاک نشود؟

پس از باز کردن فايل  باهر بار نوشتن کليد Control+S  را فشار دهيد.

 

28- در هنگام تايپ حرف ی درword حتی در وسط کلمه بزرگ نوشته می شود چه کنم؟

بجای حرف ی از کليد ترکيبی Shift+X استفاده کنيد.

 

29- جهت ديدن ورژن ويندوز چه بايدکرد؟

در نوار استارت/ درگزينه Run تايپ کنيد CMD اينتر

 

30- کامپيوتر من زياد قفل می کند عيب از کجاست؟

 با کليد دليت وارد ستاپ شويد و سرعت فن سی پی يو را تست کنيد احتمالا کند شده است ولازم به تعويض است.

يا درجه حرارت سی پی يو را تست کنيد چنانچه سرعت سي پي يو بيش از 60 درجه باشد ابتدا فن راعوض كنيداگرپايين نيامدپاوركيس راعوض كنيدواگربازهم افاقه نكرد حتماسي پي يوراعوض كنيد.

 

31- چگونه در کامپيوتر خود رمز بگذارم؟

وارد ستاپ شويد ودر يوزر پسورد و سوپروايزر پسورد برای خود رمز انتخاب کنيد وبا اف 8 ذخيره نماييد.

 

32- چگونه فرمت فايل BMP را به Jpeg تبديل کنم؟

با نرم افزارهای گرافيکی از جمله خود Paint در ويندوز که فرمت اولی بايک ميگ را پس از تبديل به 60 کيلويات تغيير می دهد.

 

33- فيلمی را رايت کردم حالا سی دی رام آن را نمی خواند؟

اگر سی دی رام وسی دی سالم باشد با سرعت بالا رايت کرديد

 

34- برای فعال نمودن Hibernate وخواب زمستانی دستگاه چه کنم؟

در کنترل پنل آيکن Power Option راباز کنيد.در تب Hibernat روی گزينه Enable Hibernate  تيک کنيد.

 

35- با چه نرم افزاری فايل بيش از 44/1 را تکه تکه کنم وروی چند فلاپی بگذارم؟

بانرم افزار وين زيپ./ برای اين کار مقصد فشرده سازی دروين زيپ را فلاپی قراردهيد تا پس از پر شدن وپيام ديسک بعدی را در درايو بگذاريد.

 

36- من در کامپيوترخود رمز گذاشتم حالايادم رفت چه کنم؟

باطری روی مادربرد را دربياوريدوکامپيوترراروشن کنيد./سپس کامپيوترراخاموش کرده باطری راسرجايش بگذاريد.

 

37- اگر بخواهم دوهارد داشته باشم وتمام درايوها در هردوهارد راببينم چه کنم؟

جمپردرايو ثانويه را دربياوريدو هردوهارد رانصب کنيد.

 

38- برای حذف خطوط قرمز زيرکلمات چه کنم؟

کلماتی که برای ديکشنری ورد ناشناخته باشداين خطا نمايان ميشود .برای رفع آن پس از پايان تايپ درتب tooled گزينه

Splliter Grammer راتيک کرده /انتخاب Options وبعد انتخاب Hide Splliter راتيک کنيد.

 

39- چگونه صدای مودم راقطع کنم؟

واردکنترل پنل شويد/آيکن Network& connections رابازکنيد برروی Connection راست کليک کرده انتخاب Properties درتب general دربخش general using گزينه Configure رابازکرده و تيک روی Enable Modem Speeker رابرداريد

 

40-  Cookie ها چه هستند؟

 اطلاعاتی هستند که يک وی سايت روی هاردتان قرار می دهد

 

41- سی دی رام من گم شده چگونه بيابم؟

در ديوايس منيجر روی درايو سی دی رام راست کليک کرده قبلی را رمو کنيد و سی دی رام جديد را نصب کنيد.

 

42- سی دی رام من اصلا نصب نمی شود چه کنم ؟

جای جمپر سی دی رام و هارد را تغيير دهيد و نتيجه را در ستاپ سيستم ببينيد حالا نصب می شود.

 

43- برای تغيير اندازه های درايوها چه کنم؟

با استفاده از پارتيشن مجيک  ميتونيد مقدار ظرفيت يک درايو راکم يازيادکنيد.

 

44- چه كنم كه متن تايپ شده ام با تصاوير داخل آن كه درسي دي گذاشتم در كامپيوترهاي مختلف تغيير نكند(جابجا نشوند) ؟

هر متن وتصويري را كه با ريزنگار صفحه نمايش خودت طراحي كرديد مثلا 760×1024 در كامپيوتر ديگر نيز بايد ريزنگار را به همين حال تنظيم كنيد. براي اين كار در صفحه ميز كار راست كليك كرده/ پروپرتيز / از تب ستينگز ريز نگار را تنظيم كنيد.

 

45- من دوويندوز دارم حالاميخوام يكي از ايندو به صورت پيشفرض باز شود چه كنم؟

درويندوز ايكس پي  ابتدا وارد Control Panel شده و بر روي System دوبار كليك كنيد تا System Properties باز شود. حال بر روي Advanced كليك كنيد. سپس در قسمت Startup and Recovery بر روي Settings كليك كنيد. در پنجره باز شده، در قسمت Default operating system به راحتي مي توانيد سيستم عامل پيشفرض را تغيير دهيد. در قسمت Time to display list ... نيز مي توانيد با تغيير عدد 30 ، مدت زمان تاخير سيستم جهت انتخاب يكي از دو سيستم عامل را، كم يا زياد كنيد. (دقت داشته باشيد كه اين اعداد بر حسب ثانيه مي باشند).
حالا بر روي تك تك پنجره هاي باز شده، Ok بزنيد و سيستم را Restart كنيد تا نتيجه را مشاهده كنيد.

راه ديگر:

در منوي استارت / گزينه Run را باز كرده وكلمه Msconfig را تايپ كنيد. در تب Boot.INI ويندوز پيش فرض و نيز زمان بالا آمدن آن را انتخاب كنيد.

 

46- من يک ويندوز 98 نصب کرده بودم حالا آن را فرمت کرده وبجای آن ويندوز XP نصب کردم حالا موقع بالا آمدن XP فهرست ويندوز 98 هم پيداست چگونه آن را پاک کنم؟

روی my coputer  راست کليک کنيد – انتخاب Properties – انتخاب تب Advanced انتخاب تب stert up and recovery (گزينه Setting) را انتخاب نموده / انتخاب گزينه Edit در اين پنجره ويندوز اضافی را با ريشه آن حذف کنبد

 

47- چگونگه محتويات زير آرم ويندوز XPبهنگام بالا آمدن را ببينيم؟

در هنگام بالا آمدن ويندوز شما آرم ويندوز را خواهيد ديد. اما هنگام بالا آمدن ويندوز چه اتفاقاتي مي افتد؟

 براي اين منظور وارد قسمت RUN  در منوي START  ويندوز مي شويم و در آن عبارت msconfig.exe را تايپ مي كنيم. و Ok مي كنيم.

كادر محاوره اي system configuration utility باز مي شود به زبانه Boot.ini  مي رويم. در قسمت "Boot Option" گزينه SOS را انتخاب مي كنيم. تا اين عبارت به انتهاي خط multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)windows microsoft xp professional/fastdetect  كه در كادر بالا وجود دارد اضافه شود. سپس دكمه Apply , Ok را كليك مي كنيم.

48- جهت ديدن مقدار رم و مقدار فضاي مصرف شده هارد چه كنم؟

ابتدا وارد كنتل پنل شويد/ آيكن سيستم را باز كنيد / تب پرفورمنس را باز كنيد.

 

49- چگونه از نصب سخت افزار كامپيوتر خود آگاه شوم ؟

روي ماي كامپيوتر راست كليك كنيد/ انتخب پروپرتيز / تب ديوايس منيجر را باز كنيد سخت افزار هاي نصب شده را ببينيد.

 

50- چگونه در هنگام بالا آمدن ويندوز XP كه رمز كاربر دارد عبور كنم؟

وقتي كه پنجره يوزرنيم وپسورد در هنگام بالا آمدن ويندوز ظاهر شد/ دوبار كليدهاي تركيبي Control+Alt+Delete رافشار دهيد. در پنجره بعدي جلوي يوزر نيم اين كلمه را تايپ كنيد Administrator(مدير) وOk را بفشاريد.

 

51- من رمز ويندوزXp خود را فراموش كرده ام آيا مي توانم رمز ويندوز را عوض كنم ؟

طبق روش شماره 50 وقتي كه با ادمينيستريتربالا آمديد در كنترل پنل در بخش يوزر ميتونيد پسورد ونام كاربر را عوض كنيد.

 

52- حال اگر از ابتدا براي ويندوز ايكس پي پسورد بود چه كنم ؟

در هنگام بالا آمدن ويندوز كليد اف 8 را زده و وارد سيو مود شويد/ در دويندوز از استارت / Run را باز كنيد وكلمه control userpassword2

را تايپ كنيد/ در پنجره جديد تبuser  را انتخاب كرده و تيك روي must enter…...  را برداريد ديگر ويندوز هنگام بالا آمدن از شما پسورد نمي خواهد. حالا ميتونيد نام كاربر جديد را انتخاب نمائيد.

 

53- چگونه كامپيوتر خودرادر ويندوز ايكس پي قفل كنم ؟

كليدهاي تركيبي Winows+ L را هم زمان بفشاريد.

 

54- چگونه ميتوانم درايو هاي خو درا مخفي كنم؟

ابتدا به کمک دستورregedit رجيستري خود را باز نماييد سپس به اين کليد مراجعه کنيد
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version  Policies\Explorer
و يک متغير جديد از نوع DWORD ساخته و نام آن را NoDrivers بگذاريد مقداري که براي اين متغير تعيين مي کنيد نشان مي دهد که چه درايوهايي مربي هستند راست ترين بيت مربوط به گردونه:A
و بيت بيست و ششم مربوط به گردونه :Z است براي مخفي کردن هر درايو کافي است بيت آن را روشن کنيد. اگر با اعداد هگزا ميانه خوبي نداريد مي توانيد از اعداد دسيمال زير براي مخفي کردن هر درايو يا چند درايو استفاده کنيد مثل اعداد زير : A:1 , B:2 , C:4 , D:8 , E:16 , F:32 و...........
براي ناپديد کردن تمام درايوها مي توانيد عدد دسيمال ۶۷۱۰۸۸۶۳ را به متغير NoDrives بدهيد .
نکته : اين درايوهاهم چنان در برنامه  مدير فايل ظاهر خواهند شد برای از بين بردن اين برنامه بايد فايل winfile.exeرا حذف نماييد

55-   ساده ترين و مطمئن ترين را نصب سخت افزار كامپيوتر از كجاست؟

روي My computer كليد سمت راست ماوس را فشار دهيد و Properties را انتخاب نمايد. سپس در قسمت Hardware

 دكمه Device Manager را انتخاب كنيد تا فهرست سخت افزارهاي موجود در رايانه را ببينيد. در كنار سخت افزارهاي نصب نشده

 يك علامت سئوال زرد رنگ وجود دارد. بعد از فشردن كليد سمت راست موس روي هر كدام و انتخاب Properties به قسمت Driver برويد. كليد Driver Update را فشار دهيد و Next را بزنيد. Search for… ( انتخاب پيش فرض ) را انتخاب كرده ، كليد Next را بزنيد. اگر سخت افزار شما ديسكت يا سي دي دارد گزينه اول يا دوم و اگر از روي هارد مي خواهيد فايل هاي مورد نظر را مشخص كنيد گزينه سوم را تيك بزنيد. برحسب انتخاب شما رايانه به دنبال فايل هاي لازم مي گردد و در صورت پيدا كردن ، آنها را به شما اطلاع داده و سخت افزار شما را نصب مي كند

 

56- من نمي خواهم هنگام اتصال به اينترنت ويندوزم آبديت شود چه كنم؟

اگر نخواستيد ويندوز بصورت اتوماتيك آبديت شود واحتمال كاهش سرعت در اينترنت را مي دهيد در كنترل پنل آيكن AutomaticUpdates را تيك كرده/ روي گزينه : Turn off automatic updating راتيك كرده /Ok

 

57- چگونه فرمت تصويری باحجم بالا را به Jpeg ياGif يا Icone تبديل کنم؟

يکی از ساده ترين راه : ابتدا به برنامه Paint در ويندوز رابازکنيد.از تب Edit گزينه paste From  راتيک کنيد./تصوير مورد نظر را انتخاب کرده بعد Open / از نوار تايتل دکمه ضربدرراتيک کنيدو Saive درپنجره جديد در بخش Saine as type فرمت مورد نظر مثلا Jpeg راانتخاب نموده

سپس مقصد جديد راتعيين کنيد /انتخاب Save/ حال می بينيد که فرمت تغيير و حجم آن بمراتب کمترشده است.

 

58- ويندوز من گاهی بطور خودکار ريسترت می کند چه کنم؟

خوب اگر ويندوز شما در بعضی مواقع بطور خودکار restart می کند برای قطع اين موضوع بايد اين کار ها را بکنيد ... اول روی آکون my computerکليک راست کرده و properties را انتخاب کنيد. حالا روی تب advanced کليک کنيد و روی قسمت startup and recovery بروی

settings کليک کنيد و تيک automatically restart را بگيريد حالا ديگر کامپيوتر شما بصورت خودکار ريستارت نمی کند

 

59- بوق کامپيوتر من ازکجاست ودليلش چيست؟

خوب هر سخت افزار در هنگامی که بد وصل شود يک نوع نشانه ای دارد که از اين قبيل است ....

کارت گرافيک يک نوع صدا می دهد که به اين صورت هست اول چند بوق بدون نظم و بعد با نظم  .....

Ram از اول صدای با نظم دارد و هيچ گونه بی نظمی ندارد ....

 cpu کامپيوتر هيچ صدايی نداده و فقط لامپ power روشن می ماند و لامپ hdd هيچ روشنايی ندارد ...

اگر مودم قطع باشد هيچ ERROR نمی دهد ...

اگر فلاپی قطع باشد کامپيوتر در هنگام تست سخت افزار به شما می گويد که فلاپی وصل نيست ....

مادربورد  هم اگر بد وصل باشد انا لله و اليه راجعون L

 

60- چگونه فونتهای دستی درست کنم؟

خوب اگر می خواهيد بدون هيچ برنامه ای يک فونت زيبا بسازيد روی منوی start کليک کرده و گزينه run را انتخاب کنيد

و در داخل آن تايپ کنيد eudcedit و enter را بزنيد حالا برنامه ای باز می شود که شما می توانيد به راحتی يک فونت زيبا بسازيد در ضمن می توانيد از فونت های ديگر هم کمک بگيريد

 

61- چگونه شماره گيری خودکار ويندوز را ازكار بندازيم؟

اگه ويندوز XP داشته داشته باشيد، ميدونيد که xp عادت بدي که داره اينه که مرتبا پيامي نشون ميده که بايد به اينترنت وصل بشين و وقتي cancel اش هم ميکني چند لحظه بعد دوباره نشونش ميده . ولي خيلي ساده ميتونيد اونو غير فعال کنيد...

از control panel ، گزينه Administrative tools رو انتخاب کنيد و سپس روي Services کليک کنيد...

در صفحه اي که مياد يه گزينه هست به نام Remote access auto connection manager . اين گزينه رو

دوبارتيک کنيد و در Start Up Type نوع آن را به Disable تغيير دهيد / اوکی

 

62- آيا ميشود 800 مگابايت و بيشتر بر روي سي دي هاي معمولي رايت كنم؟

بله با ترفند زير مي توانيد بر روي سي دي هاي معمولي حتي تا يك گيگابايت  اطلا عات ذخيره كنيد.

ابتدا ببينيد رايتر شما overburning  را ساپور ت  مي كنه يانه براي تست اين كار مراحل زيررا دنبال كنيد.

ابتدا به برنامه nero را باز كنيد / دراين پنجره درقسمت recorder information روبروي عبارت over burn توجه كنيد و ببينيد آيا

Superte نوشته شده است يا خير؟ اگر عبارت Suport  نوشته شده باشد ميتونيد از اين ترفند استفاده كنيد.

حال به منوي file رفته و گزينه newرا انتخاب ودر قسمت molti sasson گزينه not molti sassion  راانتخاب كنيد. 

سپس در قسمت burn عبارت write method را به disk at once تبديل كنيد.

حالا ميتونيد سي دي خود را رايت كنيد اما مقدار حجم رايتي شما بستگي به رايتر شما هم دارد .ضمنا اين كار را براي ضبط اطلاعات حياتي  كمتر استفاده كنيد.

 

63- چگونه ميتوانم در ايکس پی زودتر سيستم را خاموش کنم؟

برای اين کار بترتيب ازstart/run/regrdit/ سپس دربترتيب در

Hkey-local-mashines-systemcurrent controlset/control/ روی کنترل کليک کنيد / در سمت راست wait tokill server.. سرعت را از2000 به کمتر مثلا 500تغيير دهيد.

 

64- در رجيستري ويندوز  پسورد دارد و با Regedit  باز نمي شود چه كنم؟

اين كلمه را تايپ كنيد. Regedit32))  تمام

 

65- در ويندوز 98  هر بار ويندوز من بالا مي آيد پسورد ميخواهد چه كنم  نياد؟

چند روش دارد1- بدنبال فايل با پسوند PWL بگرديد و آن را حذف كنيد.   2- در ماي كامپيوتر راست كليك كرده ودر ديوايس منيجر  روي گزينه  Network Adebtor كليك كنيد وعلامت + را زده و Remove كنيد / دستگاه را ريستارت كنيد.    3- درهنگام نصب ويندوز  زمان درخواست پسورد دكمه Ok رازده و ادامه دهيد.

 

66-  آيا ويندوز براي برنامه هاي خود روش آموزش داردمثل آموزش  مووي پلير – اينترنت اكسپلورر- مووي ميكر- وساير قسمتها؟

بله – ابتدا با كليد اف1 به پنجره  Help  برويد/  كلمه TOUR را در قسمت سيرچ  تايپ كنيدو اينتر/ حال در سمت چپ پنجره جديد راهنماي آموزش هر برنامه مورد نظر از جمله مثلا ويندوز مديا پلير را بازكنيد و در سمت راست صفحه مطالعه كنيد.

 

67- آيا ميتونم صداي خود رابجاي صداي ويندوز در هنگام بالاآمدين ويندوزقراردهم؟ بله

ابتدا به control panel رفته و گزينه sound and audio devices را انتخاب كنيد/ سپس گزينه sound را انتخاب گزينه program events صداهای پيشفرض ويندوز است که هنگام رخ دادن انواع اتفاقات در ويندوز شنيده می شوند مثلا صدای خالی شدن سطل آشغال يا صدای بازوبسته شدن پنجره ها يا شروع يا خروج از ويندوز شما می توانيد صدای مورد علاقه خود را به جای صداهای پيشفرض ويندوز قرار دهيد برای انجام اين کار از گزينه browse استفاده کنيد و صدای مورد علاقه خود را جايگزين کنيد توسط يک headphone صدای خود را ضبط کنيد و به جای گزينه های پيشفرض قرار دهيد وسپس آن را save نماييد.
 

68- چگونه ميتونم  بدون استفاده از نرم افزار شکل آيکن پوشه ها را عوض کنم؟

روی پوشه مورد نظر در ايکس پس راست کليک کرده / انتخاب پروپرتيز/ در تب customize  گزينه چنج آيکن را باز کرده

آيکن مورد نظر را انتخاب کنيد و اوکی. (در بخش Browse ميتونيد آيکنهايی که از خودتان هست اضافه کنيد.

 

69- چگونه ميتونم بدون نرم افزار روی پوشه ام پسورد بگذارم؟

روی پوشه مورد نظر در ايکس پس راست کليک کرده / انتخاب پروپرتيز/ در تب Shairing  را باز کرده

گزينه Make this folder provice راتيک کنيد و پسورد بگذاريد.

 

70- چگونه روي كامپيوتر خود كه روشن است قفل بگذارم؟
اگر كسي شما را صدا بزند و مجبور باشيد چند دقيقه كامپيوتر خود را ترك كنيد، چه تضميني هست كه در اين فاصله يك نفر پشت ميز شما نرود و فايل هاي تان را دستكاري نكند؟ هميشه قبل از ترك كامپيوترخود، آن را قفل كنيد.

يك راه اين است كه از screen saver استفاده نماييد (كه در تمام ويندوزها وجود دارد) و هم در ويندوز اكس پي از كليد ويندوز همراه با L استفاده كنيد. براي استفاده از screen saver، روي دسكتاپ كليك راست كنيد و از منوي ظاهر شده، گزينه Properties را برگزينيد. در كادر محاوره اي كه باز مي شود، به صفحه Screen Saver رفته وگزينه onresume passwordprotect را علامت بزنيد.

يك راه ديگر هم اين است كه وقتي با قصد قبلي مي خواهيد كامپيوتر را ترك كنيد (مثلا براي صرف ناهار يا شركت در جلسه)، به جاي خاموش كردن كامپيوتر، از ويندوز خارج شويد(log off كنيد.) براي log off كردن همان مسيري را طي كنيد كه موقع shutdown كردن استفاده مي كنيد، منتها به جاي shutdown گزينه log off را انتخاب كنيد. بعضي از صفحه كليدها دكمه مخصوصي براي log off دارند كه كار را آسان مي كند.  

 

71- چگونه براي جلوگيري از رفتن ديگران به اينترنت پسورد بگذارم؟

 برای اينکه Internet Explorer خود را قفل کرده و با دادن پسورد وارد آن بشويد مسير زير را دنبال کنيد

tools/Internet options/Content/Enabel سپس پسورد مورد نظر خود را وارد کرده و ok را کليک کرده برای از کار انداختن پسورد مسير بالا دوباره تکرار کرده و به جایEnabel دکمه Disabel قرار گرفته پس از کليک پسورد را وارد و ok را کليک کنيد.

 

72- دربعضي از سايتها كلمات فارسي ديده نمي شود چه بايد كرد؟

ازتب view  گزينه encoding را انتخاب كنيد. براي درست ديدن صفحات فارسي، يكي يكي گزينه هاي زير را انتخاب كنيد تا ببينيد، كداميك جواب مي دهد: Windows (Arabic) Windows (Western) UTF-8 يعني ابتدا از گزينه، encoding، windows(Arabic) را انتخاب كنيد، اگر صفحه درست شد كه هيچ ولي اگر درست نشد،‌ مجددا كليك راست كرده encoding و سپس windows (western) را انتخاب كنيد، اگر صفحه درست شد كه هيچ ولي اگر درست نشد، گزينه سوم (يعني UTF-8) را امتحان كنيد. اگر هيچكدام نشد،‌ ببينيد (احتمالا در صفحه اول سايت) آيا صفحه فارسي با قلم خاصي نوشته شده در نتيجه از شما خواهش شده كه : "ابتدا قلم ما را نصب كنيد"؟ در اينصورت مجبوريد ابتدا آن فونت را به شكل زير نصب كنيد:
1ـ فونت را دانلود كنيد.
2ـ در پنجره control panel روي fonts دوبار كليك كنيد تا پنجره مورد نظر باز شود.
3ـ گزينه Install new font را از منوي File همان پنجره Fonts انتخاب كنيد.
4ـ مسير فونت مورد نظر را از پنجره هاي ليست Folders، Drives همان پنجره مشخص كنيد. سپس فونت شما در پنجره كوچك list of fonts ظاهر مي شود.
5ـ حال آن را انتخاب و ok بزنيد تا فونت مورد نظر روي سيستم نصب شود. پس از اين با زدن refresh صفحه وب مورد نظر،‌ مي توانيد آن را به راحتي بخوانيد. ولي اگر باز مشكل داشتيد، روي صفحه وب،‌كليك راست كنيد و در encoding گزينه User defined را انتخاب كنيد. قاعدتا با refresh كردن بايد بتوانيد صفحه را بخوانيد

 

73-  Hacker کيست ؟
هکر کسی است که با سيستم های کامپيوتری آشناست و می‌تواند با روش‌هايی خاص (بدون اجازه) وارد آنها شود... اين انسان می‌تواند خوب يا بد باشد ( در هر حال هکر است )
- سوال: يک هکر از چه راهی وارد يک سيستم می‌شود؟ از راه شبکه

 بايد توجه کنيد که هر سيستم کامپيوتری (به عبارت بهتر هر سيستم عامل) به هر حال محصول کار تعدادی انسان است و حتما دارای تعدادی bug (خطاهايی که بعد از ارائه محصول به بازار به تدريج کشف می‌شوند) خواهد بود. بعد از اينکه يک باگ مشخص شد، شرکت ها نرم‌افزارهايی را ...

به‌سرعت (در عرض چند ساعت ) ايجاد می‌کنند تا مشکل رفع شود اين‌ها را patch می‌گويند. و بعد مديران شبکه (Wbemasters) در عرض چند روز تا چند سال (آين آخری در مورد ايرانه) آنها را download کرده و مشکل را حل می‌کنند. در اين فاصله هکرها دمار از روزگار اين سايت‌ها در می‌اورند...

74- چه كاركنم درايوهاي آيكن ماي كامپيوتر من هميشه در صفحه دسكتاپ باشد؟

 برای اين کار فقط کافيه My computer رو گرفته و اونو درک و دراپ کنيدش به گوشه ی دسکتاپ تون.اين کار با فولدر ها هم ميشه.

 

75- چه طوری هک نشيم؟

در چت از ديگران کمتر چيزی را بگيرين يا اگر گرفتيد به اين چند موارد توجه کنيد:

اگر پسوندش exe هست آن را نگيريد چون ممکن torjan باشه.

اگه اسم مثل   axam.jpg... باشد  نگيريد چون که آن درواقع پسوندش  چيز ديگراست.

 برنامه های ضد را هک نصب کنيد. وقتی که آی دی درست ميکنيد پسورد را مثل اين ها کنيد:

يک در ميان از حروف بزرگ استفاده کنيد مثل TeSt

در پسورد از اعداد با نگه داشتن shift استفاده کنيد مثل ۱۲۳۴۵ که  نوشته ميشهmailto:!@#$

از اعداد و حروف با هم استفاده کنيد مثل hacker2004. يك جمله در نظر بگرين که اولش رو با حرف بزرگ بنويسيد مثل: I Am Amir اين طوری آی دی تون هک نميشه

 

76- چه طوری ميشه ISP رو قفل کنيم؟

يك راه وجود دارد ولی در بعضی شبکه ها کار نمی کند!

برای اين کار بايد فايل win.ini را از درايو :c پيدا کنيد.می توانيد از Find برای پيدا کردن آن استفاده کنيد.بعد [386enh] رو پيدا کرده بعدش اين ها را زيرش کپی کنيد:

Com0@00 Irq0000@0 buffer=1024

@ number = ( 3,1,4,1,5,9)
@ letters = ( " this", " is ", "a" , "test" )
$word , $ anther - word - ) = ( " one " , "two" )
woafont=dosapp.FON

مسوليت شرعي بعهده استفاده كننده هست

 

77- من هروقت كامپيوتر را روشن ميكنم با خطاي زير روبرو ميشم Remove disk or other mediaچه كنم؟

خيلي راحت / ديسكت را از درون فلاپي دربياريد و سيستم را ريستارت كنيد.

 

78- چگونه در XP نوار تسكبار را از قفل در بيارم تا بزرگتر شود؟

روي آن را راست كليك كنيد/ برروي lock the taskbar  كليك كنيد و علامت تيك را بر داريد. حال ميتونيد عرض تسكبار را بزرگ كنيد.

 

79- من در هنگامي كه  درايوم را Difragment ميكنم تنها تا 6 در صد يا كمي بيشتر مي رود دليلش چيست؟

هنگام ديفراگ نمودن رايو بايد حد اقل 15 مگابايت فضاي خالي براي جابجائي داشته باشد. لذا اول فضاي آن را ببينيد تا پر نباشد

دليل ديگر  درايو خود را براي خرابي احتمالي چك كنيد با راست كليك روي درايو و انتخاب properties و سپس انتخاب tools و بر روي check now كليك كنيد تا درايوتان چك شود. دليل ديگر باز بودن فايل ها هست . لذا بهتر است در حالت Save mode اين كار را انجام دهيد.

 

80- من متني را در ويندوز XP تايپ ميكنم اما حرف ي را در ساير ويندوزها بصورت حرف بزرگ نشان ميدهد چه كنم؟

ابتدا متون تايپي را در ويندوز ME يا 98 تايپ كنيد و در ايكس پي براحتب با حرف كوچك مي بينيد.

 

81- چه كنم كه هنگام تايپ نامه علامت قرمز يا سبز زيكزاكي در زير خطوط حذف شود؟

از تب tools  گزينه Spelling and grammer را تيك كرده و انتخابIgnor  بعد انتخاب Otion حالا درقسمت spelling  و grammer روي گزينه Hide راتيك كنيدو Close

 

82-  در هنگام روشن كردن سيستم چگونه انتخاب برنامه نمايم؟

در ابتداي روشن كردن سيستم اگر چند بار متوالي كليد F8 را بزنیم، چند گزينه ظاهر ميشود. كه به توضيح موارد مهم آن ميپردازيم.
1- حالت نرمال است كه هميشه به طور پيش فرض سيستم به اين حالت راه اندازي ميشود.
2- Logged - Bootlog.txt همانند حالت 1 ميباشد با اين تفاوت كه كليه مراحل راه اندازي سيستم در فايلي به نام Bootlog.txt ذخيره ميشود.
و حالت Privies in MS- DOS Mode7 در صورت وجود سيستم عامل DOS در سيستم اين حالت نيز ظاهر ميشود كه با انتخاب آن سيستم را به مود اصلي DOS مي برد.


83- چگونه از فضاي تخميني هارد كامپيوتر با خبر شوم؟
پس از رفتن به فضاي My Computer ، با كليك راست بر روي هر درايو و انتخاب گزينه Properties پنجره اي ظاهر ميشود كه هر ديسك را به صورت دايره نمايش ميدهد. كه رنگ آبي نمايانگر فضاي پر و صورتي نمايانگر فضاي خالي ميباشد. و نيز مقدار هر دو مورد نيز در اين كادر نوشته شده است. همچنين در پنجره Label ميتوان نامي را براي هر ديسك تايپ كرد و به آن برچسب داد.

 

84- اگر ويندوزم بالا نمي آيد چه كنم؟

هنگام روشن نمودن سيستم كليد اف8 را چند بار فشار دهيد و از طريق Save mode دارد ويندو زشويد و رفع عيب نمائيد.

 

85-  هنگام روشن نمودن سيستم  مانيتور سالم است ولي اطلاعات ROM اصلا نمي خواند و در صفحه مانيتور پيدا نيست؟

باطري مادربرد را در بياوريد و سيستم را مجددا راه اندازي كنيد سپس خاموش كرده باطري را  سر جايش گذاشته وسيستم را راه اندازي كنيد و تنظيمات ستاپ را مجددا انجام دهيد.

 

86- من گاهي متوني را از اينترنت روي هاردم كپي مي كنم ولي كلمات آن جابجا مي شوند چه كنم؟

با كليد Cntrol + shift  راست همه كلمات منظم مي شوند.

 

87- آيا مي شود من در هيزتوري اينترنت تمام سايتهاي رفته را حذف بكنم ولي آدرس سك سايت خاص را داشته باشم؟

بله قبل از حذف در هيزتوري روي سايت مورد علاقه راست كليك كرده وآن را در مثلا دسكتاپ كپي كنيد.

 

88- ميخواهم از فيلم در حال پخش عكس بگيرم چه كنم؟

برنامه Vcd cutter را نصب كنيد و براحتي هركجاي فيلم را خواستيد عكس بگيريد

 

89- هر كار ميكنم ويندوز من shutdown نمي شود دليل چيست؟

× باز بودن يكي از برنامه ها در حافظه

× وجود درايو و يا سخت افزاري نامناسب

× وجود فايل موقتي (مانند temp )

× پر بودن هارد يا احتياج آن به defragmenting

اين كارهاي 4 گانه را انجام دهيد تا عيبش برطرف شوددر غير اين صورت ويندوز را از نونصب كنيد.

 

90- ميخواهم سايتي را كه قبلا در IE باز نمودم دوباره با اشاره حرف اول آن در نوار آدرس بطور كامل باز شود چه كنم؟

 اين ترفند درباره نرم افزار اينترنت اكسپلورر است . هنگامي كه در بخش نشاني IE شروع به تايپ مي كنيد. نرم افزار IE تلاش مي كند نشاني اي را كه شما در حال تايپ آن هستيد با نشاني هايي كه بتازگي به آنها سر زده ايد انطباق دهد و در صورت انطباق اين نشاني با يكي از نشاني ها، IE به طور خودكار بقيه نشاني را كامل مي كند. اين ويژگي زماني كه نشاني كامل سايتي را به خاطر نداريد ، بسيار كاربرد دارد. اگر اين ويژگي در IE شما فعال نيست موارد زير را دنبال كنيد: براي فعال كردن اين گزينه از منوي Tools گزينه Internet Options را انتخاب كنيد . به بخش Advanced از اين پنجره برويد و گزينه Use inline AutoComplete را فعال كرده و در انتها ، پنجره مورد نظر را تاييد كنيد. با اين كار اين ويژگي در IE شما فعال خواهد شد.

91- چگونه با مودم دركامپيوترفكس داشته باشم؟

اين ترفند درباره ارسال و دريافت فكس از طريق رايانه است. كه البته اين كار از طريق مودم شما قابل انجام است. به اين معنا كه شما مي توانيد با داشتن مودم هايي كه اصطلاحا Fax modem خوانده مي شوند. به ارسال و دريافت فكس بپردازيد و ديگر نيازي به خريدن دستگاه گرانقيمت و حجيم فكس نداريد. براي فعال كردن اين ويژگي در ويندوزتان (البته در ويندوز xp) كافي است از پنجره Control Panel گزينه Add or remove Program و سپس Add/remove windows Components را انتخاب كنيد و از پنجره ظاهر شده گزينه Fax services را برگزينيد . دكمه next را انتخاب كنيد. پس از اين از شما براي نصب برنامه ، سي دي ويندوزتان را مي خواهد كه با گذاشتن آن ، اين برنامه نصب مي شود.

92- جهت فرستادن فكس از كامپيوتر چه كنم؟

براي فرستادن فكس ابتدا document مورد نظر را كه مي خواهيد Fax كنيد، باز كرده و از منوي File گزينه Print را انتخاب و در پنجره printerBox بر روي گزينه Fax كليك كنيد تا ويزارد SendFax باز شود.(توجه داشته باشيد در برنامه هاي Office براي اين بايد از منوي File گزينه sendto و سپس Fax recipient را انتخاب كنيد. ويزاردي با همان صورت ظاهر مي شود.) در مرحله بعد نوبت به اضافه كردن نام فردي مي شود كه مي خواهيد به وي Fax بزنيد. پس از طي اين مرحله ، آماده ايد كه Document خود را از طريق Fax بفرستيد.

 

93- بعضي از كلمات يا عكسها در اينترنت با راست كليك  كپي نمي شوند چه كنم تا كپي كنم؟

×- اگر در اينترنت اكسپلورر هستيد آن قسمت را درج كرده و از تب Editو كپي  و در مقصد Paste كنيد

×- روش آسانتر اينكه آن بخش را درج كرده و با ماوس آن بخش را به داكيومنت يا Word درگ كنيد به همين راحتي

 

94- چگونه سي دي فيلم خش دار راببينم؟

 به وسيله نرم افزار Power DVD به راحتی آنها را پخش کنيد همچنين اين نرم افزار از بسياری از فرمتهای صوتی وتصويری پشتيبانی ميکند وکيفيت تصوير وصدای آن بسيار عالی است و علاوه بر تمام اين مزايا دارای ظاهری بسيار زيبا و جذاب نيز هست.

 

95- چگونه ديسکت راه انداز بسازيم؟

ساخت ديسكت Bootable ويندوز XP : ابتدا روی درايو A کليک راست می کنيم و گزينه Format... را انتخاب می کنيم سپس گزينه create an ms dos start up disk را تيک می زنيم و در آخر روی دکمه Start کليک می کنيم. نکته: ديسکتی که از طريق ويندوز xp می سازيم دارای دستورات خارجی کمتری می باشد. ویندوز 98 : ابتدا وارد control panel شده و add/remove program را انتخاب می کنيم ، سپس سربرگ start up را فعال کرده و ديسکت را درون کامپيوتر می گذاريم و کليد Create را می زنيم. نکته: ديسکت را ابتدا Full format کنيد و سپس روی درايو A در my computer راست کليک کنيد و گزينه Properties را انتخاب کنيد و دقت کنيد اگر بعد از فرمت کردن باز هم حجمی از ديسکت اشغال شده ديسکت شما دارای بدسکتور می باشد و بهتر است آن را چندين بار پشت سر هم فرمت کنيد تا شايد بد سکتور رفع شود. نکته : ممکن است ويندوز سی دی ويندوز را بخواهد ، پس سی دی ويندوز 98 را تهيه کنيد. نکته: برای اينکه بعضی از دستورات خارجی داس را که به صورت فايل می باشند را در ديسکت راه انداز قرار دهيد لازم است به شاخه ويندوز رفته و سپس وارد شاخه Command شويد و هر دستوری را که می خواهيد اجرا کنيد را درون ديسکت Bootable کپی کنيد. اين دستورات {دستورات خارجی} شامل format , xcopy و ... می شود .

 

96- مشخصات كامپيوتر راازكجا ميتونم ببينم؟

 كافي است گزينه Run از منوي start را اجرا كرده و در قسمت Open عبارت Msinfo32 را وارد كنيد . پنجره اي در برابرتان ظاهر مي شود كه شامل بخشهاي مختلفي است و اطلاعات كاملي از خلاصه سيستم شما از قبيل نوع پردازنده و ميزان حافظه و ... تا اطلاعات كاملي درباره هر كدام از پورتهاي سريال موازي و دهها مطلب ديگر

 

97- فايل NTFS  چيست وبا فايل FAT  چه فرقی دارد؟

سيستم‌فايل FAT احتمالاً قديمي‌ترين و اصلي‌ترين سيستم‌فايلي است که توسط سيستم‌عامل‌هاي شرکت مايکروسافت مورد استفاده قرار گرفته ولي با اين وجود معايب اساسي در آن وجود دارد که از اين معايب مي‌توان به سرعت دسترسي پايين در درايوهاي با ظرفيت بالا و عدم امنيت بالاي اطلاعاتي اشاره نمود. براي رفع اين مشکلات شرکت مايکروسافت بر روي سيستم‌عامل‌هاي سري NT خود سيستم‌فايل جديدي به نام  New NTFS Technology File System  يا سيستم فايل NT ) را ارائه کرد. سيستم NTFS  ترکيبي از کارايي، انعطاف‌پذيري و توانايي که در سيستم FAT وجود ندارد، را داراست.
از مزاياي اصلي اين سيستم‌فايل، سرعت بسيار زياد دسترسي به اطلاعات حتي در ظرفيت هاي بالاي ديسک مي‌باشد. همچنين در NTFS به علت امکان تعريف سطوح مختلف دسترسي براي کاربران، امنيت اطلاعاتي بسيار بيشتر بوده و علاوه بر اين، به خاطر ثابت نبودن مکان ذخيره سازي اطلاعات سيستمي، امکان از بين رفتن کل اطلاعات درون يک درايو NTFS  از ميان برداشته شده است. مجموعه اين مزايا موجب شده که NTFS  سيستم‌فايل بسيار مناسبي خصوصاً براي کامپيوترهاي سرويس‌دهنده (server) باشد.
عيب اصلي در سيستم NTFS عدم پشتيباني از آن در ويندوزهاي سري 9X مي باشد زيرا اين سيستم‌فايل براي سيستم‌عامل‌هاي سري NT ( مثلاً ويندوزهاي NT4، 2000، XP  و .NET ) که همگي سيستم‌هاي شبکه‌اي هستند، طراحي گرديده است. نسخه جديد از اين سيستم, موسوم به NTFS5  از Windows2000 به بعد عرضه شده است.
 اساس NTFS
اين سيستم‌فايل مكانيسم ساده و بسيار كارآمدي دارد. به بيان ساده, هرگونه اطلاعات روي درايوي با سيستم NTFS  به صورت فايل ذخيره مي‌گردد و تمامي اطلاعات درون يك فايل, صفات فايل (attribute) هستند. از صفت نام فايل گرفته تا صفت داده‌ها (data attribute) , صفات امنيتي (security attribute) و غيره. در NTFS  هر سكتور حتماً متعلق به يك فايل مي‌باشد, حتي سكتورهاي اطلاعات خود سيستم‌فايل (system metadata)  نيز درون فايل‌هايي ذخيره مي‌شوند كه اين مسئله از تفاوت‌هاي اصلي NTFS  با سيستم FAT  است و موجب شده كه اطلاعات سيستمي سيستم‌فايل در مكان ثابت و از پيش تعيين‌شده‌اي روي ديسك ذخيره نگردند

 

از مهمترين عوامل برتري NTFS نسبت به ساير سيستم‌هاي فايل، سرعت و امنيت بيشتر داده‌ها مي‌باشد.
همان طور كه مشاهده كرديد, صفات يك فايل در NTFS  بسيار گسترده‌تر از صفات فايل در سيستم FAT مي‌باشند و به طور دقيق, تمامي ماهيت يك فايل اعم از  نام, زمان, سطح‌دسترسي و حتي داده‌هاي درون فايل در NTFS  به عنوان صفات آن فايل محسوب مي‌شوند.
وقتي كه درايوي را با سيستم‌فايل NTFS فرمت مي‌كنيد, يك‌سري فايل‌هاي سيستمي (system file) و يك جدول فايل اصلي MFT  يا Master File Table  در آن ايجاد مي‌گردد. MFT اولين فايل روي درايو بوده و شامل اطلاعات تمامي شاخه‌ها و فايل‌هاي درايو مي‌باشد. ساختاركلي يك درايو NTFS به صورت‌زير است:

 

98- چگونه فايل Ntfs را به Fat32 تبديل کنم؟

با نصب برنامه پارتيشن مجيک

 

99 -USB چيست؟و يو اس بي - USB ها (Universal Serial Bus) چگونه کار مي کنند ؟
 هر کامپيوتري که شما امروزه براي خانه يا محل کار خود مي خريد ، داراي يک يا چند رابط USB مي باشد که در پشت آن است. اين رابطهاي USB اين اجازه را به شما مي دهند که هر گونه وسيله اي اعم از Mouse يا Printer را به راحتي و آساني به کامپيوتر خود وصل کنيد.
سيستم عامل (OS) نيز USB را پشتيباني مي کند ، بنابراين نصب راه انداز سخت افزار (Driver) نيز سريع و راحت مي باشد. در مقايسه با ساير روشهاي اتصال سخت افزارها به کامپيوتر مثل Parallel Port و Serial Port و يا کارتهاي مخحصوصي که در Case کامپيوتر خود نصب مي کنيد ، سخت افزارهاي داراي USB به طور باورنکردني ساده هستند.
USB چيست ؟
هر فردي که حداقل دو تا سه سال با کامپيوتر آشنايي داشته باشد مشکلي را که USB سعي در حل آن دارد را مي داند. در گذشته اتصال وسايل به کامپيوترها يک دردسر واقعي بود.
• Printer ها به وسيله Parallel Port مخصوص پرينتر به کامپيوتر وصل مي شوند که در بيشتر کامپيوتر ها بيشتر از يک درگاه نبود. وسايل ديگري مثل ZIP Drive که در اتصال با کامپيوتر احتياج به سرعت بالا دارند نيز از درگاه موازي استفاده مي کردند که اغلب با موفقيت نسبي و سرعت کم همراه بودند.
• ولي مودم ها از درگاه سري استفاده مي کردند و همچنين برخي از چاپگرها و چيزهاي مثل Palm Pilots و دوربينهاي ديجيتالي. اغلب کامپيوتر ها حداکثر دو درگاه سري دارند و در اغلب موارد بسيار کند مي باشند.
• سخت افزارهاي ديگري که نياز به اتصال با سرعت بيشتري داشتند ، با کارتهاي خودشان ارائه مي شدند که اين کارتها مي بايست در شيار کارت در داخل Case کامپيوتر قرار مي گرفتند. متاسفانه تعداد اين شيار هاي کارت محدود مي باشد و شما احتياج به يک متخصص براي نصب نرم افزار برخي از اين کارتها خواهيد داشت.
هدف USB پايان دادن به اين دردسرها مي باشد.
USB يک راه استاندارد شده و راحت را براي اتصال تا 127 سخت افزار مختلف به يک کامپيوتر ، در اختيار شما قرار مي دهد. هر سخت افزار مي تواند حداکثر تا 6 مگابيت در ثانيه از پهناي باند استفاده کند ، که براي تعداد بسياري از سخت افزارهاي جانبي که اغلب مردم مي خواهند به کامپيوتر خود متصل کنند به اندازه کافي سريع است. امروزه تقريبا تمام سخت افزارهايي که ساخته مي شوند ، USB را دارا مي باشند.
نمونه ليستي از واحدهاي USB که شما مي توانيد بخريد به شرح زير است :
• Printers
• Scanners
• Mice
• Joysticks
• Flight yokes
• Digital cameras
• Webcams
• Scientific data acquisition devices
• Modems
• Speakers
• Telephones
• Video phones
• Storage devices such as Zip drives
• Network connections

100-  سي دي رام من درستاب ظاهر مي شود ولي در ويندوز پاك شده چه كنم ؟

روي ماي كامپيوتر راست كليك كرده و پرو پرتيزسپس در تب ديوايس منيچر سي دي رام قبلي را رموو كرده دوباره با رفرش سي دي رام را نصب كنيد اگر باز هم نشناخت ويندوز را عوض كنيد .

 

101- سر وصداي كامپيوتر از چيست؟

يشتر صداها ناشي از دو قطعه اصلي مانند هارديسك و فن منبع تغذيه يا فن سي پي يو مي باشد توصيه مي شود موارد زير را مورد توجه قرار دهيد:

زماني كه هارد شما در حال خواندن ونوشتن است و سروصدا مي كند نمايانگر اين است كه رم سيستم شما پايين مي باشد  -1

در اين صورت ويندوز اقدام به نوشتن اطلاعات اضافي روي هارد ديسك ميكند.بنابراين بهتر است رم را ارتقا دهيد.

2- هرچند وقت يك بار هارد را ديفرگ كنيد.

3- فن سيستم را دقيقا چك كنيد.درصورت ضعيف بودن سرعت فن آنرا عوض كنيدزيراباعث سوختن منبع تغذيه يا پس پي يو ميشود.

 

102- بدست آوردن مشخصات جزئی تر و کاملتر از سيستم چگونه هست؟

دستور dxdiagرا از طريق RUN اجراء نماييد در آنجا گزينه ای برای تشخيص مشکلات مربوط به directx و در گزينه های sound, system,display نيز اطلاعات مفصل و مفيدی در مورد SPU و حافظه و هم چنين کارت صوتی و کارت گرافيک وجود دارد در حالت کلی اين دستور يک حالت تشخيصی diagnostic)) داشته و در موارد بروز مشکلات مربوط به موارد مذکور ميتواند بسيار مفيد واقع شود.

 

103- غير قابل دسترس ساختن اطلاعات شخصی فقط با زدن يک تيک؟

 اگر از کامپيوتری بطور مشترک استفاده می کنيد که دارای  چند يوزر ميباشد شما با زدن فقط يک تيک ناقابل ميتوانيد آن را از دسترس ساير کاربران خارج سازيد که در اين صورت زمانيکه کاربران ديگرروی فولدر مذکورکليک ميکنند با پيغام خطا مواجه شده و دسترسی به اطلاعات موجود برای ديگر کاربران ناممکن خواهد شد البته فراموش نکنيد که جهت انجام اينکار يوزر شما حتماً  بايد رمز عبور داشته باشد و اما نحوه انجام اينکاربه اين صورت است که ابتدا  با حساب کاريری مدير (admin) وارد سيستم شويد روی پوشه مورد نظر کليک راست کرده و properties را انتخاب نماييد و سپس برگه sharing راحالا مربع کنار گزينه make this folder private را تيک دار نموده و ok  کنيد کار تمام است حالا فقط شما مجوز ورود به پوشه مذکور را خواهيد داشت و ساير گروههای کاريری چه user و چه power user  صلاحيت دسترسی به محتويات پوشه مذکور را نخواهند داشت.

 

104- پسورد دادن به فايل بدون هيچ برنامه خاصی در windows xpچگونه مي باشد؟

با يک شگرد خاص ميتوان در ويندوزهای سری 9x يعنی 95 ’ 98 و ME محتويات يک پوشه را مخفی نمود.جهت انجام اينکار در پوشه ای که می خواهيد محتويات آن مخفی شود کليک راست کنيد و منوی customize this folder را انتخاب کنيد در کادر محاوره ای که با همين عنوان ظاهر خواهد شد اولين گزينه يعنی crate or edit an html folder را انتخاب و  next را را بزنيد در کادر محاوره ای بعدی نيز next کنيد فايلی بنام folder.httدر ناتپد باز خواهد شد محتويات فايل را کلاً های لايت نموده و دکمه delete را از کيبورد بفشاريد در واقع شما بايد محتويات فايل مذکور را کلاً پاک کنيد و آن را ذخيره نمائيد در پنجره بعدی که ضمن تبريک در حقيقت خواستار تائيد مجدد عمليات مذکور است  finishرا را بزنبد کار تمام است محتويات پوشه علی الاصول نبايد رويت شوند منتها يک نکته ظريفی وجود دارد و آن اينکه اين روش فقط در شيوه نمايشی (as web page ) کاربرد دارد واگر شيوه نمايشی فولدر مذکور روی شيوه های نمايشی ديگر تنظيم شده باشد فايلها رويت خواهند شد و البته اين شيوه روش کاملاً مطمئنی برای مخفی نمودن اطلاعات نخواهد بود اگر هنوز از ويندوز 98 يا ملنيوم استفاده می کنيد و به دنبال يک روش کاملاً مطمئن و بی نقصی هستيد به مطلب (قابل توجه آنهايی که از ويندوزهای سری 9xو ME استفاده می کنند) در همين وبلاگ مرجعه کنيد.

 

105-  در ويندوز ايكس پي هنگام خاموش نمودن سيستم دكمه ريستارت فعال نيست علت چيست؟

 كارت گرافيك نصب نيست آن را نصب كن درست مي شود.

 

106- فايلهاي PDF را چگونه باز كنم؟

برنامه اكروبات ريدر را نصب كنيد و سپس اين فايل را باز كنيد.

 

107- آيا درايكس  پي ميتونم بدون نرم افزار درايوها را تغيير نام ومخفی كنم؟ بله

ابتدا به کنترل پنل رفته بعد Adminstrarive Tools را باز کنيد بعد در پنجره ی باز شده Computer Management را باز کنيد پنجره ی ديگری باز ميشوداز آن Storage را انتخاب کنيد وبر روی علامت + کيلک کنيد از زير منو های ظاهر شده Disk Management(local) را انتخاب کنيد يا بعد از انتخاب کردن Stronge در پانل سمت راستDisk Management(local) را انتخاب کنيد ) بعد از انجام اين کار در پانل سمت راست بر روی درايی که ميخواهيد آن را مخفی کنيد کليک راست کنيد بعد گزينه ی Change Drive Letter and paths را انتخاب کنيد در پنجره ی ظاهر شده سه گزینه ی ADD ،CHANGE، REMOVE را ميبينید بازدن دکمه ی ADD می توانيد درايو را به محلی ديگر منتقل کنيد با زدن دکمه ی Change ميتوانيد نام درايو را تغيير دهيد و با زدن دکمه ی Remove آن درايو را مخفی کنيد (بعد از زدن دکمه ی Remove کادری ظاهر ميشود که بايد دکمه ی yes را بزنيد.   براي آشكارنمودن آن

بر روی درايوی که مخفی است کليک راست کنيد و گزينه ی Change Drive Letter and paths را انتخاب کنيد در پنجره ی باز شده گزينه ی Add را انتخاب کنيد / اوكي

تذکر : اگر سی دی رم يا رايتر را مخفی کرديداحتمال دارد که دوباره از قسمت Computer Management بايد به کنترل پنل رفته از آنجا آيکون System را باز کنيد در پنجره باز شده Hardware را انتخاب کنيد در آن قسمت بر روی کليد Device Manager کليک کرده و در پنجره  باز شده آيکون سی دی رم يا رايتر را پيدا کرده بر روی علامت + کليک کنيد و از آيکون های ظاهر شده سی دی رم یا رايتر را انتخاب کنيد و بر روی آن کليک راست کرده وبه properties ان برويد و از کليد های بالای پنجره Driver را انتخاب کنيد در آن قسمت بر روی کليد Update Driver کليک کنيد و در پنجره  باز شده گزينه  Yes this time only را انتخاب کرده و دکمه  Next را بزنيد در پنجره ی باز شده گزينه install the software automaticaly را انتخاب کرده و دکمه ی Next را بزنيد و بعد بر روی گزينه  Finish کليک کنيد.

 

108- متن تايپ شده دارم حالا يكي از حرف هاي اشتباه را مي خواهم اصلاح كنم حروف بعدي حذف مي شود چه كنم ؟

در قسمت پايين پنجره سمت چپ برروي print layout(طرح بندي ) كليك كنيد.

 

109- آيا نمايش متن و پيغامي براي كاربران، هنگام شروع ويندوزممكن است؟ بله

زماني پيش خواهد آمد كه افراد ديگري نيز از كامپيوتر شما استفاده ميكنند و يا به عنوان مسئول سايت مي خواهيد بر روي تك تك كامپيوترهاي سايت پيغامي را نمايش دهيد، مبني بر اينكه، ابتدا ديسكتهاي خود را ويروسيابي كنيد و يا بر روي درايو C برنامه اي نصب نكنيد و يا مي خواهيد قوانين سايت را به كاربران متذكر شويد .
ميتوانيد به كمك اين دو دستور، هر متن دلخواه و مورد نظرتان را(فارسي يا لاتين) در ابتداي شروع ويندوز به نمايش درآوريد .
سيستم عامل : ۹۸ - 2000 - XP
مسير اول : HKEY_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionWinLogOn
مسير دوم : HKEY_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinLogOn
نوع : String Value
دستور : LegalNoticeCaption , LegalNoticeText
توجه :
1- كاربر به هيچ عنوان نميتواند اين متن را حذف و يا تغيير دهد .
2- هر بار كه سيستم روشن ميشود، كاربر ناچار است اين پيغام را مطالعه كند و دكمه تاييد را فشار دهد تا ويندوز به طور كامل بوت شود .
3- در دستور زير، مقدار LegalNoticeCaption متن عنوان پنجره و مقدار LegalNoticeText متن اصلي پيغام مي باشد .
4- مسير اول براي ويندوز 98 و ME ، و مسير دوم براي ويندوز 2000 و XP مي باشد .
5- جهت برگشت به حالت اوليه، دستورات زير را از مسير گفته شده حذف كنيد .

 

 110- آياميتونم برنامه هاي اضافي را بدون فرستادن به سطل باز يافت مستقيما حذف كنم؟ بله

1- هنگام حذف كليد شيفت در كيبورد را پائين نگه داريد.

2- يا - بر روی Recycle Bin کليک راست نماييد و Properties را انتخاب کنيد 
 و گزينه Do Not Move Files to Recycle Bin را فعال کنيد. همچنين اين امکان وجود دارد حجم مورد استفاده Recycle Bin را تغيير دهيد.

111-  اخيرا چند تااز كليدها در صفحه كليد من غير فعال شد چه كنم؟

 ويندوزت مشكل دارد دوباره نصب كن همه كليدها فعال مي شوند.

 

112- چگونه ميتونم تمام فايلهاي موزيك را با برنامه خاصي مثل جت آديو باز كنم؟

روي يكي از آنها راست كليك كرده /در open with گزينه change programs را انتخاب كنيد/ روي

Always use in this programs را تيك كنيد و در آخر برنامه مورد نظر مثلا جت آديو را ار ليست انتخاب كنيد و ok  كنيد.

 

113 – چگونه فرمت موزيك File  را به mp3  يا wav تبديل كنم؟

اين علامت نشان ميدهد هنگام جداكردن صدا از فيلم نوع فرمت آن را تغيير نداديد

 

114- چگونه ميتوان هنگامي كه به اينترنت متصل هستيم و تلفن زنگ مي خورد متوجه شده و بتوان جواب داد ؟

اگر مودم شما HCF باشد ( يعني جزو دسته سخت افزار هايي كه توسط ويندوز شناخته مي شوند) در control panel وارد قسمت phone and modem شده و سپس وارد بخش modems شويد در ليست مودمها روي مودم خود كليك كنيد و سپس properties را فشار دهيد سپس در قسمت advansed در قسمت inestialization commands Extra عبارت +PCW=1 را تايپ كنيد و دو بار كليد ok را فشار دهيد به اين ترتيب هنگامي كه به اينترنت متصل هستيد

وپشت خطي داريد از اينترنت قطع شده و تلفن زنگ مي خورد

 

115- هنگامي كه تلفن زنگ مي زند رايانه من روشن ميشود براي حل اين مشكل چه بايدكرد؟

هنگامي كه رايانه را روشن مي كنيد با فشردن كليد delete واردBIOS رايانه خود شويد سپس در قسمت power management گزينه اي به نام modem ring on را بيابيد با disable كردن اين گزينه ديگر رايانه هنگام زنگ زدن تلفن قطع نمي شود  .

 

-116  بخشي از هارد من در يكي از درايوها بدسكتور دارد چگونه بر طرف كنم؟

اگر نرم افزاري باشد. هاردتان را مجدد پارتيشن بندي كن. واگر سخت افزاري بود هيچ زحمتي جز تعويض آن نكش كه انا لله وانا اليه راجعون

 

117- كامپيوترمراكه روشن مي كنم كيس آن برق دارد عيبش كجاست؟

يا اتصال بدنه دارد يا الكتريسيته ساكن / دوباره مادربرد را روي كيس نصب كن برطرف مي شود.

 

118- كامپيوتر من چند دقيقه بعد از روشن شدن بكلي قفل ميكنه حتي ماوس آن" چه كنم؟

ابتدا سي پي يو و فن آن را تست كن / اگر هردو سالم بود ماوس را در دربيار  سيستك را روشن كن درست ميشه

 

119- آيا مي شوددر Paint نيز مثل فتوشاپ قسمتي از عكس را قيچي كرد؟

بله از نوار ابزار گزينه اولي كه Select است را تيك كنيد سپس با ماوس روي قسمت مورد نظر از عكس بكشيد/

بعد راست كليك كرده و كپي را انتخاب / بعد در مان كورد نظر مثل Word پيست كنيد.

 

120- سي دي من در هنگام رايت شدن سوخته آيا امكان استفاده از قسمت خالي آن هست؟

اما به هر دليل اگر در زمان رايت CD به صورت DATA سي دي شما سوخت اصلا ناراحت نباشيد چون اگر مايل باشيد مي توانيد در ادامه CD رو مجددا رايت کنيد حتي فايلهايي رو که سالم رايت شدن رو نيز حفظ کنيد براي اين کار کافي هست که از NERO شش به بالا استفاده کنيد . سي دي سوخته خود را در رايتر قرار بدهيد حال نحوه رايت را دو باره DATA انتخاب کنيد و فايلهايي را که قرار هست رايت کنيد را مجددا ADD کنيد . در اين حالت رايتر از شما سي دي سوخته را قبول مي کنه و لازم نيست سي دي خام درون رايتر قرار بدهيد. نکته : حتما قبل از ADD کردن فايلها بايد بدونيد که چه مقدار فضاي خالي در سي دي سوخته داريد . اينو بايد از ميزان پر بودن حلقه پشت CD حدس بزنين و بيشتر از حجم باقيمانده نخواهيد رايت کنين يعني اينکه اين CD ديگه فقط به درد رايت فايلهاي کوچيکتر ميخوره ( اينم خودش غنيمته نه ؟ ) و نکته ديگه اين که سي دي رو بايد خود NERO سوزانده باشه نه کس ديگه حتي شما ! نکته سوم هم اينکه واسه CD هاي Video و Audio سوخته راامتحان کنيد

 

121- افزايش سرعت اينترنت در ويندوز XP چگونه هست؟

در ويندوز XP درحالت پيش فرض Packet Scheduler سيستم را به 20 درصد از پهناي باند يك اتصال به اينترنت محدود مي كند. يعني اگر شما اين تنظيمات را تغيير ندهيد قادريد از 20 درصد پهناي باند اتصال تان به اينترنت بهره ببريد. براي اين كه بتوانيد از 100 درصد پهناي باندتان استفاده كنيد مراحل زير را انجام دهيد: 1.Run را از منوي Start اجرا كنيد. 2.در Run عبارت gpedit.msc را تايپ كرده و OK را كليك كنيد. 3.منتظر بمانيد تا Group Policy اجرا شود. 4.در بخش Local Comuter Policy و در زير Computer Configuration گزينه Administrative Templates را گسترش دهيد. (اين كار با كليك بر روي علامت+ كار آن انجام دهيد) 5.در ليست باز شده گزينه Network را نيز گسترش دهيد. 6.حال در اين ليست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنيد. 7.به گزينه هايي كه در سمت راست ظاهر مي شوند دقت كنيد. 8.بر روي Limit reseivable bandwidth كليك راست كرده و Properties را كليك كنيد. 9.پس از اينكه پنجره ي Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زير Limit reservable bandwidth گزينه Enabled را انتخاب كنيد. 10.مشاهده مي كنيد كه با انتخاب آن در روبروي Bandwidth Limit مقدار پيش فرض آن يعني 20 درصد به نمايش در مي آيد. 11.به جاي عدد 20 مقدار 0 را تايپ كرده و OK را كليك كنيد. 12.حال به Connection ي كه به وسيله ي آن به اينترنت وصل مي شويد رفته و بر روي دكمه ي Properties كليك كنيد. 13.به برگه Networking برويد و دقت كنيد كه Packet Scheduler فعال باشد (تيك كنار آن مشاهده شود). 14.اين پنجره را OK كنيد. 15.كامپيوتر خود را Restartكنيد.

 

122- چگونه مي شود محتويات سايتي راكه باز كردم  پس از حذف هيزتوري و نصب مجدد ويندوز آنرا داشته باشم؟

از منوي فايل ايمپورت و اكسپورت را كليك كنيد/ در پنجره بعدي Export to favorites راتيك كرده و انتخاب مسير كنيد.

Backup گرفتن از آدرس ها و اطلاعات موجود در بخش Favorites: نيز به همين روش است كه در زير ذكرشد.

اگر شما هم از كاربران پر و پا قرص اينترنت هستيد، به طور يقين ليست ارزشمندي از اسامي و آدرس سايت هاي مورد علاقه خود را در ستون Favorites نگه داري مي كنيد. بسياري از كاربران از اين مساله گلايه مند هستند كه با عوض كردن ويندوز و نصب يك ويندوز جديد، ليست سايت هاي مورد علاقه آنها در ستون Favorites از بين مي رود. در این قسمت چگونگي BackUp گرفتن از آدرس ها و اطلاعات موجود در اين ستون را آموزش دهيم. در ابتدا برنامه Internet Explorer خود را باز كنيد و از منوي File ، گزينه Import and Export … را انتخاب كنيد سپس بر روي Next كليك كنيد و از ليست موجود Export Favorites را انتخاب كرده و بر روي Next كليك كنيد. پس از مشاهده ليست آدرس سايت ها و تعيين محلي براي ذخيره شدن فايل BackUp ، بر روي Finish كليك كنيد. خب كار تمام است! هم اكنون شما از منوي Favorites خود يك نسخه پشتيبان در اختيار داريد. براي استفاده از اين نسخه پشتيبان در يك ويندوز جديد، در برنامه Internet Explorer از منوي File ، گزينه Import and Export … را انتخاب و سپس از ليست موجود Import Favorites را انتخاب كرده و بر روي Next كليك كنيد. سپس محل ذخيره فايل BackUp در سيستم خود را نيز وارد كنيد و كار را به پايان برسانيد. شما همچين مي توانيد اين نسخه بك آپ را كه يك فايل HTML است به كامپيوتر ديگري برده و در آنجا Import كنيد

 

123-سي دي رام من در داس و ستاپ شناسائي شده ولي در ويندوز ناشناخته هست چه كنم؟

ابتدا باتري سيموس را داآورده روشن و خاموش كنيد دوباره باطري را گذاشته و روشن كنيد . اگرباز هم نشناخته  ويندوزتان را دوباره نصب كنيد

حتما  اين بار مي شناسد.

 

124-آيا ميشود مسير پيش فرض نصب برنامه ها را عوض كرد؟ بله

ويندوزمسير C:\Program files را برای نصب برنامه بصورت پيش فرض در نظر می گيرد(با فرض اينكه ويندوزروی C: نصب شده باشد)

شما می توانيد با تغيير در ريجستری اين مسير را عوض كنيد.برای اينكار وارد مسير زير در ريجستری شويد:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

در پنجره سمت راست دنبال كليدی با نام ProgramFilesDir بگرديد مقدار فعلی آن C:\Program files  می باشد.براحتی مقدار آن را به مسير دلخواه خود تغيير دهيد. با راست كليك و modify

 

125-چرا بعضي برنامه از Add/Remove  حذف نمي شوند؟ براي اين كار چه بايدكرد؟

اگر شما يك برنامه را به طور دستى پاك كنيد (پوشه برنامه يا فايل اجرايى آن) ديگر نمى‏توانيد آن برنامه را از منوى Add/Remove پاك كنيد و برنامه هميشه در اين منو وجود دارد. از طريق ويرايشگر رجيسترى ويندوز مى‏توانيد اينكار را انجام دهيد. به آدرس زير برويد. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

حالا هر برنامه‏اى را كه مى‏خواهيد در منوى Add/Remove نمايش داده نشود را پاك كنيد.

 

126- چگونه ديسك استارت آپ درست كتم؟

ويندوزهاي ۹۵/۹۸/me
-۱ يك فلاپي جديد در جاي فلاپي خوان بگذاريد.
-۲  بروي منوي Start > Setting > Control Panel كليك كنيد.
-۳  در كنترول پنل بروي Add/Remove Programs دوبار كليك كنيد.
-۴  در بالاي بروي گزينه Startup Disk كليك كرده و سپس دكمه Create Disk فشار دهيد.
-۵ بعد از اينكه كار ساخت ديسكت Startup تمام شد دكمه Ok را كليك كنيد.

ويندوز ايكس پي (XP)
-۱ يك فلاپي جديد در جاي فلاپي خوان بگذاريد.
-۲ بروي My Computer كليك كرده آنرا باز كنيد.
-۳ بروي گزينه فلاپي (floppy Drive) كليك راست كرده و گزينه Format را انتخاب كنيد.
-۴ در پنجره مخصوص به فرمت گزينه Create an MS-DOS startup disk را انتخاب كرده دكمه استارت را فشار دهيد.

× توجه داشته باشيد در هنگام ساخت ديسكت Startup سي دي ويندوز بايد داخل CD-Rom باشه.

 

126- آيا عكس گرفتن با مديا پليردرحين پخش فيلم امكان پذير مي باشد؟بله
براي اين كار كافيست در حين پخش فيلم با مديا پليركليدهاي Ctrl +I را بزنيد. پنجره ذخيره تصوير باز مي شود.حالا مي توانيد تصوير گرفته شده را ذخيره كنيد.

 

127- آيا مي شود براي روشن شدن كامپيوتر بصورت خودكار زمان معيني را مشخص نمود؟ بله

وارد محيط setup  شويد.
بعد بدنبال گزينه Power Management Setup بگرديد. حالا گزينه PWron/Resume by alarm را پيدا كنيد گزينه فوق را از حالت غير فعال به فعال تغيير دهيد. حالا گزينه  date alarm در زير فعال شده و مي توانيد تاريخ خود را ثبت كنيد. زمان را مي توانيد با گزينه Time alarm ثبت نماييد.
با فشردن كليد F10 و ذخيره اطلاعات و تغييرات كامپيوتر خود را خاموش كنيد و فقط سيم برق كامپيوتر به پريز باشد حال در تاريخ و تايم مورد نظر شما كامپيوتر بصورت اتوماتيك روشن مي شود.

128- چگونه بد سكتور داشتن هارد را بفهمم؟

همچنان كه از عمر هارد مي گذرد احتمال اشكال پيدا كردن آن بيشتر مي شود پس هميشه به فكر تهيه يك نسخه پشتيبان ( Back up  ) از اطلاعات مهم خود باشيد تا در صورت بروز مشكل آن را بازيابي كنيد. و با خيال راخت به فكر تعمير هارد ديسك خود باشيد. سيستم عامل ويندوز نرم افزارهاي كمكي براي هارد ديسك همراه دارد كه هارد كامپيوتر شما را اسكن مي كند و در صورت بروز اشكال نسبت به رفع آن اقدام مي كند.

مراحل كار در ويندوز

    روي My Computer دابل كليك كنيد

   درايوي را كه مي خواهيد عيب يابي منيد انتخاب كنيد

   Properties را از منوي File انتخاب كنيد. اكنون بايد يكسري اطلاعات و مشخصات از اين درايو در منوي Properties ببينيد.

   تب Tools را انتخاب كنيد.

   تكمه Check Now را از قسمت Error Checking كليك كنيد.

   بسته به ورژن ويندوز خود گزينه "thorough" يا " Scan for and Attempt of Recovery Bad Sector"  را انتخاب كنيد.

   روي ري استارت كليك كنيد.

 

129- آيا ممكن است بعضي از گزينه هاي منوي Start را حذف كنم؟چگونه؟ بله

حذف منوي Favorites :

   اگر از اين منو خوشتان نمي آيد ميتوانيد آن را حذف كنيد.براي اين كار به زير كليد:

 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

رفته و يك مقدار  به نام NoFavoritesMenu بسازيد و به آن مقدار 1 دهيد.

برداشتن RUN از منوي START :

   به زير كليد زير برويد:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

   و يك مقدار باينري  به نام NoRun بسازيد و به آن مقدار01  بدهيد.بدين ترتيب حتي كليدهاي  نيز كار نخواهند كرد.

بدون جستجو:

   اگر دوست نداريد كسي فايلي را در كامپيوتر شما جستجو كند , ميتوانيد Search را از منوي Start حذف كنيد.

براي اين كار به زير كليد زير برويد:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVresion\Polisies\Explorer]

و يك مقدارDWORD  به نام NoFind بسازيد و به آن مقدار1  بدهيد.بدين ترتيب حتي كليد هاي F3 وWindows+F  نيز كار نخواهند كرد.

حذف My Documents:

   وقتي فايلي را باز ميكنيد , ويندوز يك ميانبر براي آن فايل درMy Documents  در منوي Start قرار ميدهد.اين موضوع ميتواند به عنوان يك جاسوس بر ضد شما عمل كند.

براي حذف آن به زير كليد زير برويد:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVresion\Polisies\Explorer]

   و يك مقدار باينري به نام NoRecentDocsHistory بسازيد و به آن مقدار01  بدهيد.همچنين براي حذف آن از منوي  ميتوانيد يك مقدار باينري به نام NoRecentDocsMenu بسازيد و به آن مقدار 01 را بدهيد.

حذف Log Off :

   براي حذف آن از منوي Start بايد به زير كليد زير برويد:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVresion\Polisies\Explorer]

و يك مقدارDWORD  به نام NoLogOff بسازيد و به آن مقدار1  بدهيد.

 

130-  چگونه ميتونم دستورات Dos را كه فراموش كردم ببينم؟

در سطر فرمان  نام فرمان را با اسلش و علامت سوال تايپ كنيدو انترمانندDIR/?                                        

توجه: برای اينکه توضيخات را صفحه به صفحه ببينيد بعد از دستور بالا « | » و سپس « more » را تايپ کنيد. يعنی: dir/?|more

131- چگونه ميتونم سي دي اتوران بسازم؟

براي راه اندازي خودكار يك فايل به صورت اتوران از روي سي دي يك فايل با نام Autorun.inf  شاخه اصلي سي دي قرار داده مي شود اين فايل را به كمك يك برنامه ويرايشگر متن مانند notepad بسازيد ساختار معمول اين فايل به صورت زير  است:

[autorun]

open = setup.exe

icon = setup.exe

قرار دادن اين فايل  در ريشه سي دي سبب ميشود كه برنامه  setup.exe در هنگام قرار دادن سي دي  در داخل سي دي دررايو به صوررت خودكار اجرا شود در صورتي كه فايل setup.exe در ريشه اصلي نباشد و در شاخه ديگري قرار داشته باشد بايد مسير را به طور كامل ذكر كرد مانند:

open = \installfolder\setup.exe

 

132-آيا ميتونم ويروس درست كنم؟ بله

اين ويروس چيز سختي نيست ولی خيلي خطرناكه.
اول از همه روي دسكتاپ رايت كليك كنيد بعدش New ShortCut بسازيد. يه صفحه باز ميشه در اون بنويسيد: Format C:/Autotest
سپس Next را زده و در صفحه جديد كه باز ميشه يه اسم واسه ويروستون انتخاب كنيد. سپس Next را زده ويه آيكون با سليقه خودتون براي اون انتخاب كرده و Finish كنيد. خب ديگه كارمون تمومه حالا اگه اجراش كنين بيچاره ميشين.
 اگه خواستين بفهمين چي ميشه به جاي Format C:/autotest بنويسيد Format a:/autotest و يه فلاپي كه حاوي اطلاعات هستش در Flopy Drive خود قرار دهيد بعد اجراش كنيد بعد برين سراغ فلاپيتون ببينيد چي شده.ميبينيد فلاپي پاك شده وديگه نه ميشه اطلاعات روش ريخت ونه ميشه فرمتش كرد.

 

133- چگونه تصوير نقاشي را در Word كپي كنم؟

ابتدا دربرنامه Paint آن را اپن كنيد / بعد از گزينه Select  آن را درج كنيد/ سپس در مقصد مورد نظر كپي كنيد.

 

134- چگونه ميتونم بدون ماي كامپيوتر يه درايو مورد نظر بروم يا به سايت مورد نظر بدون اينترنت اكسپلورر بروم؟

در نوار استارت در بخش Run نام درايو مورد نظر مثلا c:\ را تايپ كنيد  و نيز تايپ آدرس سايت مورد نظر را تايپ كنيد.

 

135-   در ويندوز Xp هروقت به اينترنت وصل مي شوم بعد از يك دقيقه كادر كوچكي مياد كه كامپيوتر پس از چند ثانيه خاموش ميشود چه كنم؟

كامپيوترتان ويروسي شده براي رفع آن دوراه وجود دارد 1- يك ويروس كش نصب كنيد. 2- در بخش ساعت كامپيوتر ساعت را عقب بكشيد.

 

136- وقتی قطعات کامپيوتر را اسمبل می کنم بجای باز شدن ستاب اين خطا می آيد < Boot disk failor> چه بايد کرد؟

جمپر هارد ديسک و سی دی رامتان يکسان شد جای جمپر هارد را تغيير داده و راستارت کنيد .

 

137- وقتی کامپيوتر را روشن کردم سی پی يو فعال است ولی در مانيتور هيچ صفحه ای مشاهده نمی شود چه کنم؟

اگر قطعات سخت افزاري تان سالم باشد  ايراد از رم است آن را دوباره در اسلات مخصوصش بطور صحيح قراردهيد درصورتی که رم سالم باشد اينبار مشکلی نداريد.

138- چگونه  كليه درايوها را در ميز كاز هميشه ببينم؟

با ماوس آيكن ماي كامپيوتر را به منتها اليه بالاي ميز كار بكشيد ورها كنيد.

139- چگونه درايوهاي ظاهر در ميز كار را محو كنم؟

سمت چپ نوار را بسمت پايين بكشيد و دكمه × را تيك كنيد.


برچسب‌ها: هر سئوال که ممکن است هنگام کار با کامپیوتر با آن م

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
لباس نامزدی از جدیدترین مدل های روز دنیا برای بهترین ها
 

 

 این عکسها از سایتهای دیگه کپی شده اند همراه لینک خودشون که خود عکس می باشد

برای بازگشت اینجا کلیک کنید


 

 

 

 

 

 این عکسها از سایتهای دیگه کپی شده اند همراه لینک خودشون که خود عکس می باشد

برای بازگشت اینجا کلیک کنید

 


برچسب‌ها: لباس نامزدی از جدیدترین مدل های روز دنیا برای بهتر

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در شنبه بیست و یکم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
مدل لباس عروس
 

 این عکسها از سایتهای دیگه کپی شده اند همراه لینک خودشون که خود عکس می باشد

برای بازگشت اینجا کلیک کنید

 عکس های لباس عروس و لباس نامزدی 1

 

 مدل لباس عروس 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب‌ها: مدل لباس عروس

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در شنبه بیست و یکم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
محاسبه طلا
دوستان عزیزدرمرحله اول برای خریدوفروش طلا ابتدافرمولهای زیراکاملایاد گرفته ودر مرحله دوم مبادرت به خریدوفروش نمایید.
دوستان خوبم برای محاسبه قیمت طلادرایران ازانس جهانی ازفرمولهای زیراستفاده نمایید.

 
1-یک انس طلا=31.103431گرم باعیار(999.9)که عیار(24)هم خوانده می شود.

2-یک مثقال طلا=4.608گرم میباشد.


3-مظنه طلا درایران(که برسرزبان هامیباشد) یعنی قیمت 4.608گرم طلای17عیاریا(705)

4-سكه تمام بهارآزادي (قدیمی وامامی )عيار(21.6)مي باشدياهمان عيار(900)كه عيار 22هم خوانده ميشودوزن هرسكه(8.133)گرم مي باشد.

5-سكه نيم بهار آزادي(وزن 4.0665گرم عيار(900)


6-سكه ربع بهارآزادي(وزن2.03225گرم عيار(900 )

فرمول1-بدست آوردن مظنه طلای ایران ازطریق انس جهانی:

 
قیمت یک انس طلا*قیمت یک دلار/9.5742=مظنه طلای ایران قیمت4.608گرم طلای 17عیاریا(705)
مظنه17عیار/4.608گرم=1گرم طلای 17عیار
1گرم17عیار/705*750=1گرم طلای 18عیار
مظنه 17عیار/4.33152=1گرم طلای18عیار   

مثال قیمت یک انس طلا 614.2دلار-قیمت یک دلار915تومان مظنه چقدرمیشود
614.2دلار*915تومان/9.5742=58698تومان(مظنه ایران)عیار17یا705.

 
فرمول2-بدست آوردن قیمت سکه تمام ازطریق انس جهانی.
قیمت یک انس طلا*قیمت یک دلار/4.24927=قیمت یک عددسکه تمام. مثال:614.2دلار*915تومان/4.24927=132256تومان(قیمت طلای یک عددسکه تمام بهارازانس )+5000هزینه ضرب و1000الی1200تومان حق دلالی که این مبلغ هم درشرایط بازارمتغیراست
برای بدست آوردن یک مثقال(4.608گرم)طلای18(750)عیارازانس جهانی.


فرمول 3- قیمت یک انس طلا*قیمت یک دلار/8.999=قیمت یک مثقال(4.608گرم)طلای18(750)عیار. مثال:642دلار*915تومان/8.999=65277تومان قیمت یک مثقال(4.608گرم)طلای18(750)عیارازانس جهانی.

 
فرمول4-قیمت یک مثقال(4.608گرم)طلای 18(750)عیارکه درفرمول3بدست آورده ایم راتقسیم بر4.608کنیم=قیمت یک گرم طلای 18(750)عیار. مثال:65277/4.608=14166تومان قیمت یک گرم طلای18(750)عیار.


فرمول5-دوستان دقت کنیدشماوقتی که به بازارطلازنگ میزنیدتاقیمت بگیریدقیمت مظنه رابه شمامی گویندیعنی قیمت(4.608گرم)طلای17(705)عیارراحال اگرشمابخواهیدقیمت یک گرم طلاباهرعیاری رابدست آوریدازروی مظنه گرفته شده بدین طرق عمل نمایید.
مظنه17(705)/4.608/705*(هرعیاری)=قیمت یک گرم طلاباهرعیاری. مثال:قیمت یک گرم طلاباعیار925ازروی مظنه61355تومان چقدرمیشود.
61355تومان/4.608/705*925=17470تومان قیمت یک گرم طلاباعیار925ازروی مظنه ایران.


فرمول بسیارمهم 6-هنگام خریداول ازهمه خودتان بافرمول شماره1مظنه راازانس جهانی حساب کنیدبعد مظنه ایران راازچند مغازه دربازار بپرسیدوباقیمت مظنه خود مقایسه کنیدواختلاف تشخیص دهیدوبعدمبادرت به خریدنمایید.


مبلغ پولتان/مظنه روز*4.608*705/عیار(شمش یاآبشده)=مقدار(وزن)طلای خریدشده با پول موجودوعیارمشخص(شمش یاآبشده). مثال:7000000تومان پولداریم( برای خرید) مظنه روز 61000تومان مغازه داربرای فروش طلای آبشده باعیار 935داردبا مبلغ فوق چند گرم طلای آبشده باعیار(935)روی مظنه61000تومان بایدبه ما بدهد.

 
7000000تومان/61000تومان*4.608*705/935=398.700گرم طلای آبشده با عیار935بایدبگیرید.


فرمول بسیارمهم 7- هنگام فروش هم اول ازهمه خودتان بافرمول شماره1مظنه راازانس جهانی حساب کنیدبعد مظنه ایران راازچند مغازه دربازار بپرسیدوباقیمت مظنه خود مقایسه کنیدواختلاف تشخیص دهیدوبعدمبادرت به فروش نمایید.

(وزن)طلایتان*مظنه روز/4.608/705*عیار(شمش یاآبشده)=مبلغ (پول)طلایتان که موقع فروش بایدبگیرید. مثال:398.7گرم طلای آبشده باعیار(935)داریم مظنه روزهم 65000تومان موقع فروش چقدر پول ازمغازه داربگیریم.

398.700گرم*65000تومان/4.608/705*935=7458811تومان ازمغازه داربایدبگیرد.


فرمول مهم قیمت 1گرم طلا باهرعیاری ازانس
قیمت 1انس طلا*قیمت ادلار/31.103431* (0.هرعیار)=قیمت 1گرم طلا هرعیاری
875دلار*919/31.103431/*0.750=19390تومان قیمت 1گرم750یا(18عیار)


فرمول بدست آوردن قیمت یک مثقال نقره ازروی قیمت جهانی انس
قیمت 1انس نقره*قیمت1دلار/31.103431گرم=قیمت 1گرم نقره
قیمت1گرم نقره*4.608گرم=قیمت 1مثقال نقره
مثال:قیمت 1انس نقره جهانی 12.30دلارقیمت نقره درایران چقدر میشود
12.30دلار*980تومان/31.103431گرم=388تومان(قیمت 1گرم نقره ازانس)
388تومان*4.608گرم=1788تومان(قیمت 1مثقال نقره ازانس)
حال مظنه نقره که همان 1مثقال است درایران بسته به شرایط بازار80الی110تومان بالاتره درهرمثقال

موفق و سر بلند باشید


برچسب‌ها: محاسبه طلا

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
اخبار استخدامی
اخبار دکتری
اخبار دانشگاهی
اگه مطالب تکراری هستند اینجا کلیک کنید

 

 

اخبار دانشگاهی 

 

 

بازگشت به صفحه قبل 


برچسب‌ها: اخبار دانشگاهی

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه هجدهم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
اخبار ورزشی

لیگ برتر جام خلیج فارس

 

تیمبازیهابردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
1استقلال24137426121446
2تراکتورسازی241110338211743
3فولاد24119437241342
4سپاهان23125637231441
5نفت تهران24109531201139
6صبای قم2581162721635
7ملوان249872625135
8فجر سپاسی248972819933
9راه آهن239682222033
10مس248971616033
11پرسپولیس2371062519631
12سایپا2479822231-30
13داماش گیلان2469924328-27
14آلومینیوم24510916237-25
15ذوب آهن245712223311-22
16پیکان245514184931-20
17گهر دورود243912173316-18
18نفت آبادان2411211234017-

15


برچسب‌ها: اخبار ورزشی

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه هجدهم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
خواص عسل و ژل رویال

خواص دارویی عسل

 عسل گلها
عرضه کننده عسل طبیعی
ژل رویال آدرس شهرکرد
شهرستان کیار _قلعه سلیم
09133852632

غلامرضا هیبتیان

bee pictures image

از گذشته تا کنون از  عسل  در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شده است. مهمترین خاصیت عسل ، ضد میکروب بودن آن است. در حالی که عسل یک ماده کاملاً خوراکی است و بایستی محیط خوبی برای پرورش میکروب ها باشد ، ولیکن میکروب ها در معرض عسل نابود شده و اجساد آنها نیز به مرور از بین می رود. زیرا عسل حاوی آنتی بیوتیک و آنزیم دیاستاز است . در گذشته از این خاصیت  عسل برای از بین بردن پینه های دست و پا سود می جستند.

عسل حاوی آنتی اکسیدان است، از این رو مصرف آن برای سلامت قلب و عروق مفید است. عسل به سلامت پوست کمک می کند و ضد پیری است.

در قدیم هر دارویی را با عسل مخلوط می کردند، زیرا خاصیت بهبود بخشی داروها را چند برابر می کرده و امروزه هم از عسل در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می کنند.

• از عسل در فرآورده های ضد سرفه بطور مستقیم و غیرمستقیم استفاده می شود . مزه مزه و غرغره شربت عسل برای برطرف کردن زخم های دهان و ورم گلو  بسیار سودمند است. عسل ضد آسم است.

• عسل با اینکه بسیار شیرین است، برای دندانها و لثه مضر نیست، بلکه لثه ها را سالم می سازد و دندان ها را سفید می کند.

• دستگاه گوارش را پاک می سازد و ضد اسهال است. در تحقیقات ثابت شده اثر بسیار مفیدی برعفونت های معده با هلیکو باکتر پیلوری دارد. از این رو ضد زخم معده و دستگاه گوارش است.

• عسل در درمان آب مروارید ( کاتاراکت ) مفید است.

• عسل بادشکن است و برای معالجه قولنج روده تجویز می شود و در مسمومیت های غذایی، دستگاه گوارش را پاک می سازد.

• دوست کبد و پادزهر است، پس در بیماری های کبدی مصرف آن مفید است .سکنجبینی که با عسل تهیه می شود، صفرابری اعلاست.

• سنگهای کلیه  و مثانه را از بین می برد. برای این منظور عسل را با کندر باید مصرف کرد.

• عسل خواب آور است و به مبتلایان به بیماری کم خوابی  توصیه می شود که قبل از خواب چند قاشق مرباخوری عسل میل کنند.

• برای رفع کم اشتهایی  مفید است و کلاً جریان خون را در بدن بهبود می بخشد. از این رو به رشد عضلات کمک می کند، پس برای بچه های کم اشتها و افراد ورزشکار بسیار مفید است.

• عسل گرفتگی مویرگ ها را باز می کند و برای عروق بسیار مفید است. پس سالمندان اگر هر روز شربت عسل و لیموی  تازه بنوشند، عمر طولانی تری خواهند داشت.

• حتی موم عسل نیز خواص زیادی دارد و ماسک آن برای صورت، چین و چروک و فرورفتگی های پوست را می پوشاند و پوست را لطیف می کند.

بررسی مقالات سال های 1984 تا 2001 نشان می دهد حداقل 25 تحقیق راجع به اثرات ضد زخم عسل انجام شده که نتایج آنها مثبت بوده است. عسل به عنوان التیام دهنده زخم و نگهدارنده پوست مورد تأیید قرار گرفته است. همچنین 40 مورد دیگر نشان داده ، عسل دارای اثرات ضد خونریزی با موفقیت 88 درصد بوده که این عمل به همراه اثرات ضد میکروب نیز بوده است.

خاصیت ضد میکروبی در عسل با PH حدود 2/3 تا 5 به هیدروژن پراکسید(H2O2) مرتبط بوده که از تغییرات آنزیمی گلوکز به گلوکونیک اسید حاصل می شود. به هرحال اثرضد میکروبی عسل پس از گرم شدن یا در معرض آفتاب قرار گرفتن کاهش می یابد.

عسل های تولیدشده از جنگل و کوه های اروپایی مرکزی بیشتر از درختان کاج(PINUSSPP) و عسل های حاصل از MANUKA در نیوزلند از گیاه LEPTESPERMUM SCOPARIUM دارای خاصیت بسیار قوی ضد میکروبی است و بروی برخی میکروب ها از جمله استافیوکوک اورئوس و اپیدرمیس و استرپتوکوکوس پیوژنز و آنتروباکتریاسه اثرات خوبی دارد. عسلی که در نیوزیلند و استرالیا از گیاه مذکور حاصل می شود در جهان منحصر به فرد بوده و به آن عسل UNIQUE MANUKA FACTOR)) می گویند.

سم شناسی : عسل ماده ای کاملاً خوراکی است ، ولی در موارد استثنایی ممکن است به اسپورعامل بوتولیسم آلوده باشد که ایجاد سم کرده و مسمومیت زاست ، به همین دلیل مصرف آن برای کودکان زیر یک سال ممنوع است. همچنین بعضی افرد ممکن است نسبت به دانه های گرده موجود درعسل حساسیت داشته باشند.

ممکن است بعضی از زنبورها به گل خرزهره و چند گل سمی دیگر عادت کنند و محصول سمی تهیه نمایند که البته این کار به ندرت اتفاق می افتد.

به هر حال از مصرف این ماده بسیار مفید غافل نشوید و از فواید زیاد آن سود بجویید.

 اگر مطالب برایتان تکراری است اینجا کلیک کنید

bee pictures image

20معجزه عسل و دارچین

در اين مقاله با عسل و دارچين، درمان کننده بسياری از بيماری ها آشنا می شويم.

 
١ . درمان بیماری قلبی :
مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید.این روش در کاهش کلسترول،جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است.بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی درامان خواهند بود.بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده است،با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.عسل و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه میبخشد.

٢ . از بین بردن اثر خارش نیش های حشرات :
مخلوطی از یک سهم عسل، ٢ سهم آب ولرم و یک قاشق چای خوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن که احساس خارش می کنید،قرار دهید خارش و درد در عرض یک یا ٢ دقیقه فروکش خواهد کرد.

٣ . درمان التهاب مفصل(آرتریت):
روزانه،یک وعده صبح و یک وعده شب،مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری پودر دارچین مصرف شود.این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت های مزمن را نیز درمان می کند.بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کردند و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند،بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.

٤ . جلوگیری از ریزش مو:
قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ،یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق پودر دارچین را به مدت ٥ تا ١٥ دقیقه روی سر قرار دهید و سپس آن را بشویید.

٥ . از بین بردن عفونت مثانه:
٢ قاشق غذاخوری عسل به همراه یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با مقداری آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید.این روش باعث می شود که میکروب های مثانه از بین برود.

٦ . درمان درد دندان:
مخلوطی از یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ٥ قاشق چای خوری عسل تهیه کنید و روی دندان خراب بمالید.این عمل را ٣ بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین یابد.

٧ . کاهش کلسترول:
٢ قاشق غذاخوری عسل را با ٣ قاشق چای خوری پودر دارچین در یک لیوان چای حل کنید و بنوشید.این کار میزان کلسترول خون را طی ٢ ساعت به ١٠ درصد کاهش می دهد.

٨ . درمان سرماخوردگی:
به مدت ٣ روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل با یک چهارم قاشق چای خوری پودر دارچین استفاده کنید.این روش برای درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.

٩ . درمان ناباروری:
برای برطرف کردن این مشکل،به مردان توصیه می شود ٢ قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کنند.در کشورهای چین،ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروری مواجه اند،در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یک دوم قاشق چای خوری عسل را به طور مرتب روی لثه و داخل دهان خود قرار می دهند تا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود.زوجی که مدت ١٤ سال بچه دار نمی شدند با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند. 

١٠ . درد معده:
مصرف عسل و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده،زخم معده را نیز درمان می کند.

١١ . تقویت سیستم ایمنی:
استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتری و ویروس محافظت می کند.دانشمندان دریافتند که عسل دارای مقدار زیادی ویتامین و آهن است.مصرف مداوم عسل گلبول های سفید خون را تقویت می کند تا بتواند با باکتری ها و بیماری های ویروسی مقابله کند.

١٢ . برطرف کردن سوء هاضمه:
قبل از هر وعده غذا،پودر دارچین را روی ٢ قاشق غذاخوری عسل بریزید و میل کنید تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید زیرا این مخلوط غذاهای سنگین را به راحتی هضم میکند.

١٣ . جلوگیری از آنفلوآنزا:
دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچین دارای مواد مفید طبیعی است که از میکروب های آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد .

١٤ . افزایش طول عمر:
مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچین مانع پیری زودرس می شود.مخلوطی از ٤ قاشق چای خوری عسل،یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ٣ فنجان آب گرم را با هم بجوشانید.سپس مخلوط به دست آمده را ٣ الی ٤ بار در روز به مقدار یک چهارم فنجان میل کنید.این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند.

١٥ .برطرف کردن جوش صورت:
قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری عسل و ١ قاشق چای خوری دارچین را روی جوش ها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید.تکرار روزانه این کار به مدت ٢ هفته،جوش ها را از بین می برد.

١٦ . درمان عفونت های پوستی:
قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست، عفونت های پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.

١٧ . درمان سرطان:
تحقیقات جدید انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده،سرطان های پیشرفته معده و استخوان به طور موفقیت آمیزی درمان شده است.بیماران مبتلا به این سرطان ها ٣ بار در روز و به مدت ٣ ماه یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای خوری دارچین را مخلوط و مصرف می کنند.

١٨ . از بین بردن خستگی مفرط:
مصرف نصف قاشق غذاخوری عسل و مقداری پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طی یک هفته نیروی حیاتی بدن را افزایش می دهد.

١٩ . از بین بردن بوی بد دهان:
شما می توانید پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یک قاشق چای خوری عسل،مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تا در طول روز مشکل بوی بد دهان را نداشته باشید.

٢٠ . مشکل شنوایی:
مصرف روزانه مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین در صبح و شب مشکل شنوایی را برطرف می کند.
شایان ذکر است،عسل مورد مصرف باید خام و پاستوریزه نشده باشد.زیرا که آنزیم های لازم به هنگام عمل پاستوریزه به علت حرارت دیدن از بین می رود.

 بازگــــــــــشــــــت به کی یو ت کلیک کنید

 اگر مطالب برایتان تکراری است اینجا کلیک کنید

bee pictures image

 بازگــــــــــشــــــت به کی یو ت کلیک کنید

آشنایی با خواص ژل رویال

عسل مهمترین محصول زنبور عسل است که توسط زنبورهای کارگر تولید می شود.اما فعالیت زنبورهای کارگر منحصر به تولید عسل نبوده و محصولاتی همچون ژل رویال و موم را نیز تولید می کنند.به ژل رویال (royal jelly) شاه انگبین، شیر زنبور عسل، شهد شاهانه و غذای ملکه هم  می گویند. این ماده بسیار مغذی و نیرو بخش است. در واقع به عنوان غنی ترین ماده مغذی بیولوژیک شناخته شده و از گذشته های دور به عنوان اکسیر جوانی و مایه حیات در طب باستان استفاده می شده و اکنون نیز در کشورهای پیشرفته جهان استفاده طبی از آن بر پایه تحقیقات دانشمندان در دانشگاه ها و موسسه های تحقیقاتی معتبر رایج است.

تولید ژل رویال

این ماده از دو جفت غده هیپوفارین موجود در طرفین سر زنبوران کارگر جوان ترشح می شود و با بزاق دهان آنها مخلوط می گردد. این ژل، خمیری شکل با رنگ تقریبا سفید تا زرد کمرنگ و طعمی تند و زننده است. این ماده مغذی تا سه روز مورد استفاده همه لاروها قرار میگیرد ولی زنبور ملکه به طور دائم از این ماده تغذیه می شود. بدون ژل رویال هیچ لاروی قادر به رشد نیست و این ماده، ملکه را قادر می سازد که در روزهای تخم ریزی در شبانه روز بیش از 2500 تخم بگذارد که وزن این مقدار بیش از وزن خود ملکه است. همچنین ملکه زنبور عسل به واسطه استفاده از این ماده مغذی حدود 5 تا 6 سال عمر می کند در حالی که زنبور های کارگر در فصول فعالیت خود (بهار و تابستان) حدودا در کمتر از 14 تا 24 روز از فعالیت خود میمیرند.


خواص فیزیکی ژل رویال

ژل رویال ماده ایست ژلاتینی سفید مایل به زرد روشن،کلوئیدی و چسبناک با بوی خاص که هنگام حل شدن کمی کف تولید می کند وPH  آن اسیدی می باشد.

تجزیه شیمیایی ژل رویال حضور مواد زیر را در آن اثبات کرده است:

• آب (بیشترین مقدار)

•کلاژن

•کربوهیدرات

• پروتئین (قسمت عمده آن آلبومین و گلبولین است)

• اسید های آمینه ضروری که 8 نوع آن در این ژل موجود است.

• از جمله اسید های چرب غیر اشباع موجود در آن می توان به 1- هیدروکسی 2- دکنوئیک اسید (HAD10) اشاره نمود که تنها درطبیعت در ژل رویال دیده شده و خواص اعجاب انگیزی را در بر دارد.

•استیل کولین

•مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، سیلیسیوم، فسفر

•ویتامین های گروه B9,B12,B1,B2,B3,B5,B6,B7,B8,A,C,E.

اگر مطالب برایتان تکراری است اینجا کلیک کنید

 بازگــــــــــشــــــت به کی یو ت کلیک کنید

خواص درمانی ژل رویالbee pictures image

مطالعات وسیعی از سال 1835 میلادی بر روی این ماده اعجاب انگیز صورت گرفته و خواص درمانی متعدد آن را به اثبات رسیده است که به برخی از آنها اشاره میشود:
 

 • میکروب کشی: ژل رویال به دلیل داشتن اسید چرب غیر اشباع (HAD10) ضد باکتری های استافیلوکوکوس اورئوس، اشرشیاکلی، سالمونلا تیفی (عامل حصبه) عمل میکند. همانطور در درمان عفونت های ویروسی که مجاری تنفسی را درگیر می کند موثر است. در ژل رویال پروتئین قوی میکروب کشی بنام (Riyalisin) وجود دارد که اثر قوی بر ضد باکتری های گرم مثبت دارد.
 • جلوگیری از آلزایمر:در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد. استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیام های عصبی در بدن انسان است. این ماده در درمان و جلوگیری از آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر است و با آن میتوان فعالیت های فکری را افزایش داد.
 •  جلوگیری از فشار خون:استیل کولین باعث گشاد شدن رگ های خونی نیز شده و موجب کاهش فشار خون در افرادی که از فشار خون بالا رنج میبرند می گردد.
 • جلوگیری از تصلب شرائین:سخت شدن سرخرگهای قلب که با افزایش سن و افزایش کلسترول خون در بدن انسان ایجاد می شود و (HAD10) موجود در ژل رویال با کاهش ذخیره کلسترول در دیواره سرخرگ باعث کاهش فشار خون میگردد بنابراین از تصلب شرائین پیشگیری می کند.
 • جوانی و شادابی پوست و ضد پیری:کلاژن، لسیتین، تیامین و ویتامین های A,C,D,Eموجود در ژل رویال برای پوست بسیار مفید است.کلاژن، موجب اتصال بافت به یکدیگر شده و از چروک خوردن پوست جلوگیری می کند. همچنین طول عمر سلولها را نیز افزایش میدهد ضمنا اثر ضد التهابی ژل رویال در روند بهبود زخمهای پوستی نیز موثر است.
 • ضد سرطانی:ماده (HAD10) به ژل رویال خاصیت ضد سرطانی بخشیده است. همچنین از طریق خاصیت ضد فعالیت استروژن، این ژل مانع رشد سلولهای سرطانی در سرطان پستان میشود. این ماده میتواند سلول های ایمنی را وادار به تولید مواد و عوامل ضد تومور در بدن کند. از جمله این مواد می توان به عامل نکروز دهنده تومور و اینترفرون گاما اشاره کرد. در مشاهدات آزمایشگاهی افزایش مواد فوق در کشت سلول همراه با ژل رویال تایید شده است.
  این ماده بسیار مغذی، تاثیر خوبی بر بهبود بیماران سرطانی بعد از پرتو درمانی و شیمی درمانی دارد و باعث افزایش سرعت تولید گلبولهای سفید (WBC) در خون میشود.
  بر اساس مشاهدات و تحقیقاتی که تاکنون به دست آمده و همچنین با عنایت به نظر گذشتگان ما در طب سنتی ژل رویال می تواند در تمامی سنین مصرف شود و به عنوان مکمل غذایی مناسب در رژیم غذایی قرار گیرد. البته این ماده اعجاب انگیز به دلیل خواص فوق العاده اش برای افراد بالای 50 سالگی به طور خاص توصیه میشود.بازگشت اینجا کلیک کنید

بازگــــــــــشــــــت به کی یو ت کلیک کنید


 بازگــــــــــشــــــت به کی یو ت کلیک کنید

 

 


برچسب‌ها: خواص عسل و ژل رویال, عسل, ژل رویال

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در پنجشنبه دوازدهم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
چـگونه عـطـش را بـرطرف کـنیم؟

 

 

احتمالا اين خاطره در يك روز گرم از فصلي گرم رقم خورده است؛ تابستان با گرماي طاقت فرسايش، مي‌تواند با تشنگي ضميمه شود و فصلي غيرقابل تحمل را ايجاد كند. گرماي هوا باعث از دست رفتن بيشتر آب بدن شده و نياز بدن به آن را افزايش مي‌دهد. در واقع آب، اولین ماده غذایی و سالم‌ترین نوشیدنی است که 60 درصد بدن بزرگسالان و 80 درصد بدن نوزادان را تشکیل می‌دهد. کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند، آقایان روزانه بیش از 2 لیتر و نیم و خانم‌ها 2 لیتر آب در روز مصرف کنند. در اين ميان افرادی که ناراحتی کلیه، ناراحتی‌های قلبی- عروقی و فشار خون دارند باید زیر نظر پزشک آب بنوشند. درصورت حل نكردن معضل تشنگي احتمال ايجاد مشكلات فراواني وجود دارد. دكتر هاشمي، متخصص تغذيه در اين باره توصيه‌هايي دارند كه درصورت رعايت آن‌ها مي‌توان تابستان بي‌عطشي را سپري كرد.

 

عطش چيست؟

عطش همان تشنگي تعبير مي‌شود و تشنگي هم نياز به نوشيدن آب است. اين نياز زماني بروز پيدا مي‌كند كه بدن در مقابل كم آبي كه با آن مواجه شده واكنش نشان مي‌دهد. كم آب شدن بدن نيز زماني رخ مي‌دهد که آب دفع شده از بدن بيشتر از مقدار جذب آب باشد. از سوي ديگر، عطش به نوعي تشنگي مفرط نيز تعبير مي‌شود كه در گرماي شديد و كم آبي‌هاي طولاني مدت يا ورزش‌هاي طولاني و سنگين رخ مي‌دهد. وقتي بدن كم آب مي‌شود، بزاق دهان را مي‌گيرد و احساس خشكي دهان به‌وجود مي‌آيد. اگر در اين مرحله كمبود آب جبران نشود، احساس ضعف، خستگي و سردرد ايجاد مي‌شود. تشنگي در اصل علامت خطري براي كم شدن مايعات بدن است. كاهش مايعات نيز مي‌تواند در اثر تعريق زياد، اسهال، استفراغ، تب، آفتاب سوختگي يا رژيم غذايي اتفاق بيفتد.

 

حواس تان به میزان آب بدن تان باشد

آنچه مسلم است همه براي ادامه حيات و فعل و انفعالات درون بدن به آب نياز دارند و اين ميزان نياز به‌طور متوسط 8 تا 01 ليوان است كه در كودكان كمتر است اما در بزرگسالان تغييري نمي‌كند. چه بسا افراد مسن كه نسبت به نياز بدن‌شان به آب كمتر حساس می شوند اما بايد 8ليوان آب را حتما در طول روز مصرف كنند تا سلول‌هاي بدن دچار كم‌آبي نشوند. در مورد افراد ديابتي به‌دليل ماهيت بيماري كه افزايش دفع ادرار را به همراه دارد، نياز بيشتري به آب دارند كه بسته به سطح قندخون بايد با پزشك معالج در مورد ميزان مصرف آب مشورت كنند. بسته به سطح فعاليت افراد و قرارگيري آن‌ها در معرض گرما ميزان مصرف تغيير مي‌كند و افراد به‌طور معمول آب را از طرق مختلف در طول روز از دست مي‌دهند بنابراين بايد بسته به ميزان فعاليت ميزان دريافت آب را تنظيم كرد.

 

روش رفع عطش

آب به‌طور معمول به دلیل تنفس، تعریق، ادرار و مدفوع از دست می‌رود. در همين زمان است كه مكانيسم تشنگي به‌وجود مي‌آيد و بدن به نوعي نشان مي‌دهد كه به آب نياز دارد. بنابراين نوشیدن آب كافی و فراوان بسیار اهمیت دارد. در فصول گرم سال و به‌ويژه تابستان كه آب بيشتري از طرق مختلف از دست مي‌رود، عطش و تشنگي زودتر بروز پيدا مي‌كند. راهكار اصلي رفع عطش در اصل نوشيدن ميزان كافي آب است در كنار آب مي‌توان از نوشيدني‌هايي مانند چای کمرنگ و آبميوه‌هاي متفاوت نيز براي رفع تشنگي استفاده كرد. به این نکته بايد توجه کنید، برای تامین آب مورد نیاز بدن نباید از نوشیدنی‌های ناسالم استفاده کرد؛ مثلا مصرف زیاد برخی نوشابه‎های گازدار و کافئین‎دار عوارض جسمی دارند و موجب کاهش کلسیم بدن می‎شوند.

خوردن ناگهاني آب فراوان مي‌تواند مشكلات گوارشي و سوء هاضمه در فرد ايجاد كند. توصيه مي‌شود بدن به چنين حالتي نرسد و هر نيم تا يك ساعت بايد دست‌كم نيم فنجان آب به بدن رساند.

 

چاي با تشنگي چه مي‌كند؟

آب مايعي است كه در تمام واكنش‌هاي بدن شركت دارد و وجود آن براي فعل و انفعالات مختلف در بدن و در نتيجه ادامه حيات انسان الزامي است. آب نيز مانند هوا و غذا يكي از ضروريت‌هاي زندگي است. بنابراين بايد هميشه و به‌صورت مداوم به بدن برسد و در زمان تشنگي هيچ‌چيز نمي‌تواند جايگزين آب شود. چاي نوشيدني است كه به‌دليل داشتن مواد آنتي اكسيدان و ضد‌سرطان براي بدن مفيد است اما هيچ‌گاه جايگزين مناسبي براي آب نيست. چاي به‌دليل خاصيت مدر بودن باعث مي‌شود، مقدار بيشتري از آبي كه از طرق مختلف به بدن مي‌رسد، دفع شود. به‌طور كلي توصيه مي‌شود، افراد هنگام تشنگي درصورت دسترسي به آب از اين نوشيدني استفاده كنند.

 

خوراكي‌هاي ضد‌ تشنگي

بر طرف کردن عطش, رفع عطش

فيبرها در نگهداري آب نقش مهمي دارند بنابراين خوراكي‌هاي فيبردار گزينه‌هاي مناسبي هستند. علاوه بر ميوه‌ها، سبزي‌ها هم منبع بسيار مناسب فيبر و در نتيجه آب هستند. كاهو، خيار، كرفس و سبزي خوردن چون آب را در خود نگه مي‌دارند باعث استمرار و تداوم آب‌رساني به بدن مي‌شوند. در مقابل برخي خوراكي‌ها مانند انواع شيريني و كباب و جگر تشديد‌كننده تشنگي هستند و در فصول گرم سال كه احتمال كم‌آبي بيشتر است بايد از خوردن آن‌ها پرهيز كرد.

 

ميوه‌هاي تابستاني تشنگي را برطرف مي‌كنند؟

ميوه‌ها علاوه بر نقشي كه در تامين ويتامين‌ها، مواد معدني، آنتي اکسيدان‌ها و فيبر مورد نياز بدن دارند، نقش مهمي نيز در پيشگيري و درمان انواع سرطان، بيماري‌هاي قلبي - عروقي، سکته مغزي، پوکي استخوان، ديابت و چاقي ايفا مي‌كنند. علاوه بر اين، آن‌ها به‌طور كلي يكي از منابع حاوي آب هستند و مي‌توان بخشي از نياز بدن به آب را از طريق ميوه‌ها تامين كرد. ميوه‌ها در ساختمان خودشان فيبر دارند و اين فيبر در دستگاه گوارش باعث ماندگاري آب و تحويل تدريجي آب به جريان خون مي‌شود و به اين ترتيب تاخير زيادي در احساس تشنگي به‌وجود مي‌آيد اما بايد دانست كه بدن نياز به آب خالص هم دارد و روزانه 8 ليوان آب براي ادامه حيات و حفظ آن ضروري است كه بخشي از آن را مي‌توان از طريق ميوه‌ها به‌دست آورد.

 

خاك‌شير و عرقيجات گياهي مي‌توانند رفع عطش ‌كنند؟

به‌طور كلي 2 مسئله مطرح است، يكي نياز بدن به آب و ديگري احساس تشنگي. زماني كه درباره احساس تشنگي بحث مي‌شود برخي از نوشيدني‌ها مثل شربت آبليمو كه به‌دليل وجود آبليمو در آن باعث ترشح بزاق بيشتر مي‌شوند، احساس تشنگي را زودتر برطرف مي‌كنند ولي اين به آن معنا نيست كه نياز بدن به آب تامين شده است. نوشيدني مانند خاك‌شير به‌دليل داشتن دانه‌هاي خاك‌شير كه آب را درون خود حبس مي‌كند و چند برابر ظرفيت مي‌تواند ذخيره آب داشته باشد در زمان تشنگي نوشيدني بسيار مناسبي است. اين دانه‌ها در دستگاه گوارش آب را در داخل خود نگه مي‌دارند و به‌تدريج آن را به بدن تحويل مي‌دهند و نياز بدن را در مدت طولاني‌تر نسبت به آب تامين مي‌كنند. نوشيدني ديگري كه مي‌توان نام برد تخم شربتي است كه عملكردي مشابه خاك‌شير دارد و به‌دليل نگه داشتن آب درون خود باعث مي‌شود، فرد ديرتر احساس تشنگي كند اما از آن‌جا كه اين نوشيدني‌ها با شكر مصرف مي‌شوند بايد در ميزان استفاده از آن‌ها احتياط كرد چون مصرف بيش از اندازه آن‌ها موجب اضافه وزن و چاقي مي‌شود. بهتر است آنها را يا بدون شكر يا با حداقل شكر مصرف كرد.

 

خنكي آب تاثیری دارد؟

ميزان خنكي آب مي‌تواند در رفع علائم تشنگي موثر باشد. يكي از وظايف آب تنظيم دماي بدن است. زماني كه فرد دچار كم آبي مي‌شود، بالطبع دماي بدن نيز دچار تغييراتي شده و علائم نسبت به كم آبي شديدتر مي‌شود. زماني كه آب خنك همراه با يخ مصرف مي‌شود چون دماي بدن را به‌خصوص در قسمت فوقاني دستگاه گوارش براي مدت كوتاهي پايين مي‌آورد، احساس لذت‌بخش‌تري دارد ولي اين موضوع ربطي به نياز سلول‌هاي بدن به آب ندارد. به هرحال بدن به مقدار معيني آب نياز دارد و دماي آن آب اهميت چنداني ندارد مگر در حالت گرمازدگي. در گرمازدگي كه فرد دچار بي‌حالي مي‌شود يكي از درمان‌ها غوطه‌ور كردن فرد در يخ است اما در حالت رفع تشنگي نوشيدن آب‌يخ مزيتي از لحاظ سلامت بر نوشيدن آب با دماي معمولي ندارد. حتي در مواردي ممكن است شوك حرارتي نيز به فرد وارد شود.


برچسب‌ها: چـگونه عـطـش را بـرطرف کـنیم

دسته بندي مطلب : | نوشته شده در چهارشنبه یازدهم بهمن 1391 توسط: farhad hashemi | لينك ثابت |
عناوين آخرين مطالب ارسالي

بارداری و اثرهای منفی استرس بر بارداری
عوامل مهم تخریب سلول های مغزی
قلعه امیر مفخم واقع در روستای دزک، 35 کیلومتری شهرکرد ،مرکز استان جهار محال و بختیاری
در زند گیتان رعایت کنید
آشنایی با آزمايشات قبل از بارداري
عفونت های تناسلی در بارداری
بارداری و اثرهای منفی استرس بر بارداری
لباس پوشیدن در دوران بارداری

خـصوصیات گـروه‌های خــونی را بـیشتر بـشناسیم
اس ام اس های تــبریک شـب یـلدا
راه هـایی بـرای بـهبود روابـط بـا دیـگران
نـکات کـنکوری روز خـواسـتگاری
بـیست تـوصیه مـفید و سـازنده بـرای دارندگان ایـمیل
تـستی سـاده و بـی نـظیر بـرای سـنجش سـلامت شـما
چگونه رنگ مویی درخشان و براق داشته باشیم!
پـانزده مـاده خـوراکی بـرای تسکین درد
لحظه ها در زنـدگی
تـوصيه چـهل گانه بـرای داشتن خـانواده ای بـي نظیر،کودک در اتاق خواب مامان
روشـهاي رهايی از بوی بد دهان بـعد از خـوردن سير و پـياز
تـوصیه هـای طـب سـوزنی بـرای پـوست شـما
جـــملاتـی آمـوزنده از نــلسون مــاندلا
اجرای آسان برنامه‌ها در محیط DOSBox
خالی نشان دادن فلش مموری پر؟؟؟
مـهمترين اشـتباهات غـيرقـابل جـبران دوران نـامزدي
راهـهاي طـلايي بـراي تـسكين سـريع درد قـاعدگـي
شـــور و تـرشــی خـورهای قـهار بـخوانند
اگــر پــسر نـوجوان در خـانه دارید بـخوانید ...
اگـر ايــن دنــیا، بــدون وجــود زنــها بـود ...